نمونه برداری از چاه فاضلاب پلاسکو انجام شد

کدخبر: 260654
اقتصادنیوز: معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان تهران گفت: به دنبال انتشار بوی نامطبوع در پایتخت که عصر چهارشنبه هفته گذشته رخ داد، کار نمونه برداری از انبار و چاه فاضلاب ساختمان پلاسکو طی چندروز اخیر انجام و به منظور اعلام نظر به آزمایشگاه ارسال شد.

به گزارش اقتصادنیوز محمد رستگاری در گفت و گو با ایرنا افزود: امروز نیز نمونه برداری هوایی از محل ساختمان پلاسکو انجام شد که نشان داد بوی نامطبوعی در این محل تولید نمی شود.

معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان تهران با بیان اینکه باید منتظر نتایج نمونه برداری از فاضلاب پلاسکو بود گمانه زنی کرد: هنوز با اطمینان نمی توان گفت که فاضلاب پلاسکو علت بوی نامطبوع در عصر چهارشنبه هفته گذشته بوده است.

ساختمان تجاری پلاسکو که بیشتر به محل عرضه پوشاک شهره بود و ساخت آن به سال 1341 خورشیدی بر می گشت در ضلع شمال شرقی چهارراه استانبول تهران قرارداشت و 30 دی سال 1395 دچار آتش سوزی شد و به طور کامل فروریخت.

به گزارش ایرنا انتشار بوی نامطبوع در برخی نقاط شهر تهران عصر چهارشنبه هفته پیش خبرساز شد و با وجود آنکه برخی منابع غیررسمی ترکیدگی لوله فاضلاب یا فعالیت برخی واحدهای تولیدی و صنعتی را علت آن معرفی می کردند مسئولان استان این دلایل را رد و تاکید کردند که هنوز بررسی ها برای شناسایی منشا و کانون اصلی این بو ادامه دارد.

استاندار تهران نیز صبح روز پنجشنبه هفته گذشته با اشاره به اقدامات ستاد مدیریت بحران و دستگاه های متولی برای شناسایی کانون اصلی انتشار بوی نامطبوع گفت: بوی نامطبوع شب گذشته تهران به احتمال، ناشی از انتشار یک ماده شیمیایی مانند «مرکاپتان» است.

معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان تهران در ادامه گفت و گو با خبرنگار ایرنا در این زمینه تشریح کرد: از همان ابتدای انتشار بوی نامطبوع فرضیه های زیادی از علت های کانون این آلودگی از جمله ترکیدگی لوله فاضلاب، سوزاندن زباله، آلودگی و سوزاندن مواد در کارخانه های صنعتی و همچنین فاضلاب و پالایشگاه تهران مطرح شد که پس از بررسی هیچکدام تایید نشد.

وی ادامه داد: در یکی از فرضیه ها وجود انبار و چاه فاضلاب ساختمان پلاسکو در منطقه 12 تهران مطرح شد که بلافاصله اداره کل محیط زیست استان تیم ارزیاب اعزام کرد.

رستگاری خاطرنشان کرد: منتظر نتیجه آزمایش نمونه برداری ها از فاضلاب پلاسکو هستیم تا ببینیم آیا چاه فاضلاب این ساختمان کانون اصلی انتشار بوی نامطبوع تهران بوده است یا خیر؟

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما