ترامپ، اپل را قربانی لجبازی‌های خود کرد

کدخبر: 260948
اقتصاد نیوز:با وجود افت شدید فروش محصولات اپل در کشور چین، رئیس‌جمهور آمریکا تأکید دارد آیفون در داخل خاک آمریکا تولید شود.

به گزارش اقتصاد نیوز، دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا از شرکت اپل خواست تا محصولات این برند به جای چین در داخل کشور تولید شود.

بنابر این گزارش بعد از جنگ تجاری که ترامپ با کشور چین راه انداخت و همچنین دستگیری مدیر مالی هوآوی در کانادا، فروش محصولات شرکت اپل به طرز چشمگیری کاهش یافت.

اپل

همه این عوامل باعث شد تا اپل قربانی جنگ تجاری ترامپ با چین شود و بر خلاف پیش‌بینی‌های تیم کوک مدیر عامل این شرکت، نه‌تنها پیشرفتی در فروش محصولات جدید حاصل نشد بلکه افت شدید فروش آیفون در چین موجب کاهش قابل توجه درآمدهای شرکت «ساکن کوپرتینو» نیز شد.

اما این ضربه‌های اقتصادی تاثیری بر تصمیم لجوجانه ترامپ ندارد؛ او در مصاحبه اخیر خود با خبرنگاران گفت: «اپل محصولات خود را در چین تولید می‌کند و من به تیم کوک که دوستم است، گفته‌ام که محصولات خود را داخل آمریکا باید تولید کند. اپل باید کارخانه‌های خود را در آمریکا تأسیس کند چون در حال حاضر چین بزرگترین بهره‌برداری را از تولیدات اپل می‌برد.

این در حالی است که کوک مخالف تصمیم ترامپ است و تاکید دارد خیلی از شرکت‌ها قطعات برخی از محصولاتشان را در کشورهای دیگر تولید می‌کنند و نباید دید مقامات دولتی به محل تولید محصول نهایی باشد.

تیتر یک
  • پنجره باریک فرصت آمریکا در مقابل ایران؛

    اقتصادنیوز؛ ولی نصر، مشاور سابق دولت باراک اوباما با تأکید بر ضرورت استفاده دولت بایدن از فرصت موجود برای رسیدن به یک…

از دست ندهید
بلیط هواپیما