کدخبر: ۲۶۱۲۶۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
سخنگوی موگرینی: سازوکار مالی با ایران در هفته‌های آینده عملیاتی می‌شود

سخنگوی موگرینی: سازوکار مالی با ایران در هفته‌های آینده عملیاتی می‌شود

اقتصادنیوز: سخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با بیان اینکه کار برای ایجاد سازوکار مالی با ایران در حال پیشرفت است، گفت که این سازوکار به زودی راه اندازی می‌شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از انتخاب، مایا کوچیانچیک، سخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگاران در مقر اتحادیه اروپا با اعلام این مطلب از ذکر تاریخ دقیق راه اندازی ساز و کار ویژه مالی برای همکاری با ایران خودداری کرد و گفت که روند ایجاد سازوکار مالی ویژه با ایران برای دور زدن تحریم‌های آمریکا ادامه دارد.

سخنگوی موگرینی: سازوکاز مالی با ایران در حال پیشرفت است / این سازوکار در هفته‌های آینده عملیاتی می‌شود

وی ادامه داد: در حقیقت این کاری است که توسط کشورهای عضو (اتحادیه اروپا) در حال انجام است. طبق اطلاعاتی که داریم این روند ادامه دارد و به خوبی در حال پیشرفت است.

کوچیانچیک گفت: این سازوکار به زودی راه‌اندازی خواهد شد. ما بر این باوریم که این سازوکار در هفته‌های آینده برای انجام تجارت مشروع با ایران عملیاتی می‌شود.

سخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا همچنین تصریح کرد: این بخشی از تلاش‌های گسترده‌تر اتحادیه اروپا برای حفظ توافق هسته‌ای با ایران تا زمانی است که این کشور نیز به تعهدات مرتبط هسته‌ای‌اش عمل می‌کند.