کدخبر: ۲۶۲۴۰۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
پیش‌بینی ترزا می از مخالفت پارلمان انگلیس با برگزیت

پیش‌بینی ترزا می از مخالفت پارلمان انگلیس با برگزیت

اقتصادنیوز: نخست وزیر انگلیس بر این باور است که احتمال مخالفت نمایندگان پارلمان با توافق برگزیت در شرایط کنونی بیشتر از خروج از اتحادیه اروپا بدون توافق خواهد بود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، رویترز نوشت، پارلمان انگلیس قرار است فردا سه شنبه درباره توافق برگزیت رای گیری کند. گمانه زنی ها نشان می دهد که پارلمان انگلیس به احتمال زیاد با توافق برگزیت مخالفت خواهد کرد و این مساله می تواند موجب تشدید نااطمینانی ها درباره خروج انگلیس از اتحادیه اروپا شود.

نمایندگان پارلمان انگلیس پیش از این ترزا می نخست وزیر را مجبور کرده اند که در صورت مخالفت با توافق فعلی، یک طرح جایگزین را برای خروج این کشور از اتحادیه اروپا معرفی کند.

ترزا می قرار است امروز دوشنبه در سخنانی در جمع کارگران کارخانه‌های انگلیس بگوید: احتمال مخالفت پارلمان با توافق فعلی برگزیت بیشتر از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا بدون توافق خواهد بود. برخی در وست مینستر هستند که امیدوار به ایجاد تاخیر یا حتی توقف در روند برگزیت هستند و از هر وسیله‌ای برای انجام این کار استفاده می کنند.

به اعتقاد تحلیلگران، خروج انگلیس از اتحادیه اروپا بدون توافق می تواند تبعات اقتصادی و تجاری سنگینی را برای هر دو طرف به همراه داشته باشد.

توافق ترزا می با رهبران اروپایی برای خروج از اتحادیه اروپا با مخالفت های گسترده ای از سوی احزاب مختلف روبرو شده است. مخالفان برگزیت نیز خواستار برگزاری همه پرسی دوم هستند.

توافق برگزیت برای تصویب نهایی نیاز به 320 رای مثبت از 650 نماینده پارلمان خواهد داشت. رای گیری پارلمان انگلیس درباره توافق برگزیت به تاخیر افتاده است. این رای گیری قرار بود سه شنبه برگزار شود.

سناریوهایی که ممکن است طی روزهای آینده رخ دهد شامل موارد زیر است: توافق برگزیت در نهایت موفق به کسب حمایت پارلمان خواهد شد، ترزا می شغل خود را از دست خواهد داد، بریتانیا بدون توافق از اتحادیه اروپا خارج خواهد شد یا حتی یک همه پرسی دیگری درباره برگزیت برگزار شود.