کدخبر: ۲۶۳۲۴۹ لینک کوتاه

جروزالم پست:

آمریکا همه کمک‌های مالی به فلسطین را متوقف می‌کند

اقتصادنیوز؛ روزنامه جروزالم پست روز جمعه نوشت که دولت آمریکا قصد دارد پایان ماه جاری میلادی، همه کمک های مالی به تشکیلات خودگردان فلسطین را به طور کامل متوقف کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از انتخاب؛ جروزالم پست به نقل از دیو هاردن مدیر سابق ماموریت آژانس آمریکایی توسعه بین المللی (USAID) نوشت که این آژانس قصد دارد همه کمک های مالی خود را به تشکیلات خودگردان فلسطین قطع کند؛ کمک هایی را که برای پیشبرد پروژه های این تشکیلات اختصاص داده بود.

وی افزود: این اقدام به دنبال تصویب قانون 'مبارزه با تروریسم' صورت می گیرد که کنگره آمریکا در نوامبر (مهر/آبان) تصویب کرده بود.

طبق این قانون، آمریکا در صورتی به تشکیلات مالی خودگردان کمک می کند که این تشکیلات حقوق و امتیازهای مالی که به اسیران و مجروحان و خانواده های شهیدان فلسطینی پرداخت می کند، قطع کند.

فلسطین الیوم به نقل از جروزالم‌پست افزود، بنابر اخبار منتشر شده کمک های مالی آمریکا به بودجه تشکیلات خودگردان فلسطین از ماه مارس (اسفند/فروردین) 2017 تاکنون به صفر دلار رسیده است.

این در حالی است که آمریکا شهریور ماه 97 نیز با هدف تحت فشار گذاشتن محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین برای قبول بازگشت به میز مذاکرات سازش ، بخش بیشتری از کمک مالی خود را آژانس امدادرسانی و کاریابی برای آوارگان فلسطینی (آنروا) بلوکه و اعلام کرد که حمایت خود را از بودجه این تشکیلات نیز متوقف می‌ کند.

از زمان ریاست جمهوری دونالد ترامپ، حمایت های آمریکا از فلسطینی ها با هدف پذیرش معامله موسوم به معامله قرن متوقف شده است.

آمریکا در حالی حمایت های خود از آنروا را قطع کرده است که این نهاد به حدود 5.9 میلیون پناهنده و آواره فلسطینی در کرانه باختری، نوار غزه، اردن، لبنان و سوریه کمک می ‌کند.