کدخبر: ۲۶۳۹۸۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
رئیس دفتر ترامپ: روز اخراج بهترین روز زندگی‌ام بود

رئیس دفتر ترامپ: روز اخراج بهترین روز زندگی‌ام بود

اقتصادنیوز: در کتاب جدیدی به نقل از رئیس دفتر سابق کاخ سفید آمده است: اینکه روزی اخراج شوم، بهترین روز زندگی من از زمان ورود به کاخ سفید خواهد بود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، جان کلی، رئیس دفتر سابق دونالد ترامپ پیشتر به کلیف سیمز، از دستیاران سابق حوزه ارتباطات در ساختمان اجرایی کاخ سفید گفته بود: "این بدترین شغلی است که داشته‌ام. بعضی‌ها فکر می‌کنند وقتی از اخراج احتمالی من حرف می‌زنند، برایم اهمیتی دارد. اگر روزی چنین اتفاقی بیفتد، بهترین روز زندگی من را از زمان ورود به کاخ سفید رقم خواهد زد."

این اظهارات در کتاب جدید کلیف سیمز تحت عنوان "تیم افعی‌ها" که مروری است بر دوران فعالیتش در دولت ترامپ منتشر شده است. روزنامه واشنگتن پست یک نسخه از متن و یادداشت‌های سیمز را دریافت کرده است و از آن نظر حائز اهمیت است که او از حامیان دستورکار ترامپ محسوب می‌شده است.

به گزارش هیل، این دستیار سابق کاخ سفید همچنین نوشته است، ترامپ به مشاورانی که برایش کار می‌کردند مشکوک بود و به همین علت سیمز با کمک کیث شیلر، یکی از محافظان قدیمی و معتمد دونالد ترامپ، لیستی از دشمنان درون دولت تهیه کرده بود. به گفته سیمز، رئیس‌جمهوری آمریکا می‌گفت: "ما قصد داریم تا از شر تمام این مارها و حتی آدم‌های فرصت‌طلب خلاص شویم."

جان کلی همچنین به این کارمند سابق کاخ سفید گفته بود که در سمتی که دارد "اول به کشور، بعد به رئیس‌جمهوری" خدمت می‌کند. از نظر سیمز، چنین دیدگاهی به منزله دشمنی احتمالی با دونالد ترامپ بوده است.

ژنرال کلی اوایل امسال پس از حدود ۱۷ ماه خدمت از ریاست دفتر دونالد ترامپ برکنار شد. روزنامه نیویورک تایمز ماه دسامبر به نقل از مقام‌های سابق گزارش داد، جان کلی به دستیاران گفته بود که ترامپ اصلا دنبال انجام وظیفه ریاست جمهوری نبوده است.