در شورای ترافیک شهر تهران بررسی شد

جایگزین‌های زوج و فرد در مرحله نهایی

کدخبر: 264869
اقتصادنیوز : شورای ترافیک شهر تهران عصر امروز برای بررسی نحوه خاتمه طرح منسوخ «زوج و فرد» و مدیریت بهینه جریان تردد در بزرگراه‌های منتهی به محدوده طرح ترافیک تشکیل جلسه داد و به جمع‌بندی اولیه رسید.

به گزارش  اقتصادنیوز به نقل از «دنیای اقتصاد» در این جلسه،دو پیشنهاد برای جایگزین شدن با طرح «زوج و فرد» مطرح شد؛محتوای پیشنهاد اول که از طرف شهرداری تهران ارائه شده بر «اختصاص سهمیه رایگان معادل 50 روز تردد در محدوده زوج و فرد بدون اعمال محدودیت براساس عدد سمت راست پلاک، برای همه خودروها و تردد بیش از این با تعرفه معادل نصف بهای مجوز طرح ترافیک» استوار است.

اما پیشنهاد دوم که از طرف پلیس راهور مطرح شده همچنان عدد سمت راست پلاک خودروها را ملاک عمل برای مجاز شمردن ورود وسایل نقلیه شخصی به محدوده زوج وفرد می‌داند؛اما به شکلی متفاوت از وضعیت فعلی.

براساس پیشنهاد راهور(تردد نوبتی) خودروهایی که عدد سمت راست پلاک آن‌ها یک تا سه است می‌توانند در روزهای شنبه  وسه شنبه،اعداد چهار تا شش در روزهای یک شنبه و جهارشنبه و اعداد 7 تا 9 نیز در روزهای دوشنبه و پنج شنبه بصورت رایگان در محدوده زوج و فرد تردد کنند و در سایر روزهای مجاز معادل 100 درصد بهای طرح ترافیک بابت ورود به محدوده زوج و فرد،بعنوان هزینه صدور مجوز بپردازند.

این دو پیشنهاد به زودی توسط مدیریت شهری پایتخت اعلام عمومی می‌شود تا کلیه شهروندان،کارشناسان و صاحبنظران شهری در قالب یک نظرسنجی،نظر خود را درباره هر کدام از این روش‌ها به منظور انتخاب هر کدام از این دو گزینه اعلام کنند تا مدیریت ترافیک براساس این نظرسنجی تصمیم نهایی خود را در این باره اعلام کند.

 

از دست ندهید
بلیط هواپیما