کدخبر: ۲۶۵۸۵۱ لینک کوتاه

آیت الله خاتمی در اصفهان:

ایران مستقل‌تر از آمریکا است

اصفهان - امام‌جمعه موقت تهران گفت: آمریکایی‌ها خود برده و تحت نفوذ سرمایه‌داران صهیونیستی هستند و آزادی و اهمیت به حقوق بشر در این کشور تنها به شکل زبانی وجود دارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری مهر، آیت‌الله سید احمد خاتمی شامگاه پنج‌شنبه در ششمین یادواره 120 شهید هیئت بنی فاطمه اصفهان با گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران اظهار داشت: امروز در یادواره شهدایی حضور داریم که بزرگداشت آنها با ایام فاطمیه مصادف شده است و این امر نشانه‌ای بر حقانیت این شهداست که همگی احترام ویژه‌ای برای حضرت زهرا (س) قائل بودند و ولایت‌پذیری ایشان را الگوی راه زندگی خود قرار داده بودند.

وی افزود: تمام مجالسی که با یاد شهدا برگزار می‌شود هدف مقدسی را دنبال می‌کند و افرادی که در این مجالس حضور پیدا می‌کنند تمایل به شناخت کامل زندگی شهدا و گام نهادن در مسیر روشنی دارند که شهدا آن را دنبال می‌کردند.

امام‌جمعه موقت تهران با بیان اینکه به یمن جان‌فشانی شهدا امروز در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی قرار گرفتیم، ابراز داشت: پیش از انقلاب دین اسلام در ایران غریب بود و عده‌ای کوته فکر اعتقاد داشتند نظام اسلامی موجب عقب‌ماندگی کشور خواهد شد اما پس از پیروزی انقلاب، اسلام در تمامی عرصه‌ها موجب پیشرفت کشور ماشده است و امروز تکیه بر اصول دینی موجب دوام نظام و انقلاب ما خواهد بود.

بیداری اسلامی دودمان دشمنان دین اسلام را به آتش کشید

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به نفوذ انقلاب اسلامی ایران به تمام دنیا گفت: همین بیداری اسلامی در دنیا همچون آتش زیر خاکستری دودمان دشمنان را به آتش کشید و موجب پیروزی و سربلندی مسلمانان در کشورهای مختلف دنیا شد.

آیت‌الله خاتمی با اشاره به اینکه برخی قدر فضای دینی حاکم بر کشور را نمی‌دانند، تاکید کرد: نظام دینی ما با نثار خون هزاران شهید به دست آمده است و نباید با عملکرد ضد دینی و اشتباه خود موجبات شرمندگی خود از شهدا را فراهم کنیم.

کشور ایران مستقل‌ترین کشور دنیا است

وی با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی، کشور ایران را از زیر سلطه استکبار بیرون کشید، ابراز داشت: محمدرضا شاه سرسپرده آمریکا و نوکر آنها بود و ذره‌ای به مردم اهمیت نمی‌داد اما اکنون کشور ما مستقل‌ترین کشور دنیا و مفتخر به مردم‌سالاری دینی است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه آمریکایی‌ها خود برده و تحت نفوذ سرمایه‌داران صهیونیستی هستند، گفت: آزادی و اهمیت به حقوق بشر در آمریکا تنها به شکل زبانی وجود دارد و در واقعیت آنها نه برای بشریت ارزش قائل هستند و نه به دموکراسی اهمیت می‌دهند و این امر را در جریان‌های مختلف در این کشور شاهد هستیم.

وی با بیان اینکه باید پاسدار انقلاب اسلامی باشیم که امسال چهلمین سالگرد خود را جشن می‌گیرد، ابراز داشت: امیدواریم این انقلاب هرچه سریع‌تر به دست پربرکت امام زمان (عج) برسد.

اصفهانی‌ها همواره در عرصه‌های دفاع از نظام و انقلاب پیشتاز هستند

آیت‌الله خاتمی با بیان اینکه اصفهانی‌ها همواره در عرصه‌های دفاع از نظام و انقلاب پیشتاز هستند، ابراز داشت: این مردم در یک روز بیش از 300 شهید را تشییع کردند و همان‌روز جوانان خود را برای دفاع از کشور و اسلام به جبهه فرستادند، به واقع در کجا می‌توان مردمی چنین انقلابی و مومن پیدا کرد.