کدخبر: ۲۶۶۸۳۸ لینک کوتاه

موبایل های سامسونگ پرفروش ترین ها در دنیا

​اقتصاد نیوز:بر اساس گزارش کلی از آمار فروش تلفن هوشمند در جهان، سامسونگ مانند همیشه توانست بیش‌ترین تلفن هوشمند را به فروش برساند و اپل، هوآوی و شیائومی در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان، طی سال گذشته میلادی فروش تلفن‌های هوشمند با افت مواجه شد، در این سال بر اساس گزارش IDC ارسال و تحویل تلفن‌های هوشمند با کاهش ۴.۱ درصدی همراه بود که نشان دهنده وضعیت نا مطلوب فروش گوشی‌های همراه است.

به طور کلی در سال گذشته ۱ میلیارد و ۴۰۴ میلیون گوشی هوشمند به مناطق مختلف دنیا ارسال شد که شرکت سامسونگ با سهم ۲۰ درصدی و فروش ۲۹۲.۳ میلیون دستگاه، مانند همیشه بهترین عملکرد را در این بخش به نام خود ثبت کرده است. البته این ارقام نسبت به سال ۲۰۱۷ کمی افت داشته است. در سال ۲۰۱۷ سامسونگ موفق به فروش ۳۱۷.۷ میلیون دستگاه شد، بر این اساس فروش این شرکت در سال ۲۰۱۸ با ۸ درصد کاهش همراه بوده، همچنین سهم بازار سامسونگ نیز نزدیک به یک درصد نزول پیدا کرده است.

بعد از سامسونگ شرکت اپل در مقام دوم فروش در سال ۲۰۱۸ ایستاده است. این شرکت با فروش حدود ۸۰ میلیون تلفن هوشمند کمتر نسبت به سامسونگ توانست ۲۰۸.۹۸ میلیون دستگاه در سال گذشته بفروشد که نسبت به سال ۲۰۱۷ با ۲۱۵ میلیون فروش، کاهش فروش ۳ درصد را تجربه کرده است. اما نکته جالب آن است که علی‌رغم کاهش فروش، سهم بازار این شرکت ۰.۲ درصد افزایش داشته و به ۱۴.۹ درصد رسیده است.

رتبه‌بندی نهایی فروش شرکت‌های تولیدکننده تلفن هوشمند در سال ۲۰۱۸ + آمار

اما بیشترین رشد در فروش برای هوآوی است، این شرکت با وجود وضعیت بد فروش در صنعت تلفن‌های همراه و مشکلات سیاسی که در چند وقت اخیر پشت سر گذاشته است، توانست برای اولین بار بیش از ۲۰۰ میلیون دستگاه تلفن هوشمند به مناطق مختلف ارسال کند. هوآوی در سال گذشته ۲۰۶ میلیون تلفن هوشمند به فروش رساند که بر خلاف سامسونگ و اپل، ۵۲ میلیون نسخه نسبت به سال گذشته خود افزایش داشته و سهم بازار آن به ۱۴.۷ رسیده که تنها ۲ دهم درصد با اپل فاصله دارد.

همراه با هوآوی دیگر شرکت چینی، شیائومی نیز توانست در این وضعیت فروش خود را افزایش دهد. این شرکت با ۳۰ میلیون فروش بیشتر نسبت به سال ۲۰۱۷، توانست در مجموع ۱۲۲.۶ دستگاه تلفن هوشمند تحویل مشتریان دهد. در رتبه بعدی نام شرکت Oppo دیده می‌شود که علی‌رغم افزایش فروش، رتبه چهارم سال ۲۰۱۷ را به شیائومی داد و حالا در جایگاه پنجم قرار گرفته است. این شرکت ۱۱۳.۱ میلیون تلفن هوشمند به فروش رساند که این رقم نسبت به سال گذشته خود مقدار کم ۱.۳ درصد افزایش داشته است.

رتبه‌بندی نهایی فروش شرکت‌های تولیدکننده تلفن هوشمند در سال ۲۰۱۸ + آمار

بر اساس آمار ماه‌های اکتبر تا دسامبر (سه‌ماهه پایانی ۲۰۱۸) سامسونگ با فروش ۷۰.۴ دستگاه موبایل در رتبه اول ایستاده و این در حالی است که مدل‌های سال ۲۰۱۸ شرکت اپل در این ماه‌ها عرضه شدند. بعد از سامسونگ، اپل و هوآوی با فاصله کوتاهی در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند.