کدخبر: ۲۶۷۰۳۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
مخالفت قاطعانه ایتالیا با هرگونه مداخله خارجی در امور ونزوئلا

مخالفت قاطعانه ایتالیا با هرگونه مداخله خارجی در امور ونزوئلا

اقتصادنیوز : معاون وزیر خارجه ایتالیا تاکید کرد که کشورش با هرگونه مداخله خارجی در امور داخلی ونزوئلا مخالف است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  فارس، «گوگلیلمو پیچی» معاون وزیر خارجه ایتالیا روز چهارشنبه گفت که کشورش قاطعانه با هرگونه مداخله خارجی در امور داخلی ونزوئلا مخالف است.

وی که با اسپوتنیک مصاحبه می‌کرد در پاسخ به سوالی درباره علت به‌رسمیت نشناختن «خوان گوایدو» به عنوان رئیس جمهور موقت ونزوئلا توسط ایتالیا گفت: موضع ایتالیا ناشی از واقعیت‌ها است. حمایت از جامعه ایتالیایی‌ها در ونزوئلا برای ما بسیار مهم بوده و اولویت ما به شمار می‌آید.همین موضوع دلیل موضع نرمتر ایتالیا در قبال تحولات ونزوئلا در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی است.

خوان گوایدو، که خود رئیس مجمع ملی ونزوئلا است سوم بهمن طی سخنرانی در میان هوادارانش، خود را به عنوان رئیس جمهوری موقت این کشور معرفی کرد.

برخی از کشورها از جمله آمریکا و کانادا و برخی از کشورهای آمریکای لاتین از این اقدام گوایدو حمایت کرده و او را به‌عنوان رئیس جمهور ونزوئلا به رسمیت شناختند.

دولت ونزوئلا به ریاست «نیکلاس مادورو» آمریکا را به تلاش برای اجرای کودتای نظامی در این کشور متهم کرده است. اتحادیه اروپا هم بعد از اعلام موضع ترامپ در مورد بحران ونزوئلا، برای کاراکاس ضرب‌الأجل تعیین کرد و گفت که مادورو باید دوباره انتخابات ریاست جمهوری برگزار کند که با مخالفت وی روبرو شد.