کدخبر: ۲۶۷۱۱۱ لینک کوتاه

وزیر اطلاعات: ملت ایران سختی‌ها را می‌پذیرد اما بر صندلی مذاکره ذلیلانانه نمی‌نشینند

اقتصادنیوز :وزیر اطلاعات گفت: ترامپ بسیار اشتباه می‌کند که تصور دارد با فشار به ایران، ما را وارد مذاکره می‌کند و در کارنامه خود برگ برنده‌ای به نام مجبور کردن ایران به مذاکره ثبت کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین ،حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمود علوی عصر امروز در نشست صمیمی با بزرگان و طوایف غیور بختیاری استان خوزستان به مناسبت چهل سالگی انقلاب اسلامی در اهواز با تبریک چهل انقلاب و پیوند معنادار آن با ایام فاطمیه اظهار داشت: دلدادگی به حضرت فاطمه زهرا(س) نقطه پیوند اقوام مردم خوزستان است.

وی با اشاره به این‌که انقلاب اسلامی تداوم حرکت حضرت زهرا (س) است، بیان کرد: سربازان گمنام امام زمان (عج)  خستگی‌ناپذیر و شبانه‌روز تلاش خود را به‌کار میگیرند که مردم ما از امنیت و آسایش برخودار باشند.

اهم سخنان وزیر اطلاعات بدین شرح است:

* اگر امروز امنیت و آرامش را مشاهده میکنیم با محوریت رهبرمعظم انقلاب و نقش‌آفرینی یکایک مردم عزیز، اطلاعات 80 میلیونی مردم است و سربازان گمنام امام زمان(عج) این حضور را متبلور میکنند.

*خوزستان همانند سایر نقاط ایران اسلامی از تنوع قومی و زبانی برخوردار است که همه باهم اعضای یک پیکره و ملت رشید ایران اسلامی را تشکیل می‌دهند. 

*وحدت و به هم پیوستگی چهل سال انقلاب اسلامی و نظام، مردم رشید ایران را در برابر هجمه های دشمن و یورش های خصم بر ایران اسلامی ضربه ناپذیر کرده و امروز بر اوج اقتدار ایستاده و گرد یاس و ناامیدی بر دشمن می‌پاشد. 

* اینکه ملتی بر سرنوشت خود تصمیم گیرد دستاورد کوچکی نیست و برای آن هر چقدر هزینه داده شود می ارزد و ملت ایران صدها هزار شهید داد. امروز ملت ایران قدر این دستاورد را می‌داند.

*ملت ایران اسلامی در عرصه‌های مختلف گام های بلند برداشته و دنیا را خیره گام های خود در جهت عزت، استقلال و سربلندی کرده است.

*توطئه های بسیاری برای به زانو درآمدن نظام صورت گرفت که هرکدام از آنها می تواند یک یک نظام را سرنگون و ملت را از راه رفتن خود پشیمان کند اما به برکت ولایت فقیه و دو رهبر بدون هرگونه تزلزل راه شهدا و امام تداوم بخشیده شد و امروز ملت ایران لبخند پیروزی بر لب دارد.

*امروز دشمن از هجمه نظامی نتیجه ای نگرفت و هشت دفاع مقدس با ذلت دشمن پایان یافت. دشمن در عرصه‌های مختلف به ایران حمله کرد تا آن را به زانو درآمد و در هر عرصه‌ ای جز شکست چیز دیگری نصیبش نشد.

* رییس جمهور هوس آلود فعلی آمریکا تصور می‌کند که با فشار بر ملت ایران می تواند به زانو درآمد.

*تصورشان این بود که یا ملت ایران را به زانو درآورند یا ملت ایران جشن های چهل سالگی پیروزی انقلاب اسلامی را نخواهد دید اما امروز این جشن ها مصمم تر و استوارتر راه امام و شهیدان با هدایت رهبرمعظم انقلاب ادامه می‌دهند.

*غافل هستند اگر ملت ایران در برهه‌ای پذیرای مراکزه با آنها شد و با چندین قدرت بزرگ به مذاکره نشست از یک سو تجربه ای را بر تجربیات خود افزود و از سوی دیگر حجت را برجهانیان تمام کرد که این قدرت‌ها پایبند به عهد و پیمان خود نیستند و از سوی دیگر به دنیا فهماند که ایران در برابر فشار زانو نمی‌زند اما در برابر ادب جواب می‌دهد.

* ایران اسلامی به پیام و نامه محترمانه طرف مقابل جواب داد و نه به فشار و تحریم. ترامپ بسیار اشتباه می‌کند که تصور دارد با فشار به ایران، ما را وارد مذاکره می‌کند و در کارنامه خود برگ برنده‌ای به نام مجبور کردن ایران به مذاکره ثبت کند. 

*ترامپ و امثال آن با سیاست فشار از ایران نتیجه نخواهند گرفت و جزو خسران، شکست و شرمندگی چیز دیگری به بار نمی‌آورند و امروز برای سرکردگان کاخ سفید مبرهن است.

*ممکن است مردم ایران و مسئولان باهم صحبت و انتقادها و اعتراض‌هایی داشته باشند اما مردم با بصیرت، هوشیاری و معرفت مسئله اصل نظام را با این مسائل و مشکلات از هم جدا می‌کنند.

*مردم ایران با هوشیاری و هوشمندی به خوبی درک می‌کنند، مشکلاتی که بر آنها فشار وارد می‌کند آیا بر اثر کم کاری مسئولان یا یا فشار دشمن است. مردم هیچ وقت اثراتی که در زندگی آنها با توطئه دشمن ایجاد شده را وحدت ملی خود را آسیب بزنند و با مسئولان خود رفتار نامهربانانه داشته باشند، زمینه حل مشکلات را از آنها سلب کنند و به آنها فشار وارد کنند که با آمریکا برای راحتی و حل مشکلات به مذاکره ذلیلانه بنشینند.

*ملت ایران فشار و سختی‌ها را می‌پذیرد همانند مسلمانان صدر اسلام که فشار را پذیرفتند اما بر صندلی مذاکره ذلیلانانه نمی‌نشینند.