کدخبر: ۲۶۷۱۸۳ لینک کوتاه

روسیه: حملات خودسرانه اسرائیل به سوریه باید متوقف شود

اقتصادنیوز: «سرگئی ورشینین» معاون وزیر خارجه روسیه تجاوزهای رژیم صهیونیستی به حریم سوریه را «حملات خودسرانه» خواند و بر لزوم توقف آن تاکید کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، یک مقام ارشد وزارت خارجه روسیه از حملات رژیم صهیونیستی به سوریه بشدت انتقاد کرد و خواستار توقف آن شد.

طبق گزارش خبرگزاری «اسپوتنیک»، «سرگئی ورشینین» معاون وزیر خارجه روسیه طی مصاحبه با رسانه روس گفت: «ما در ارتباط با تازه‌ترین حملات اسرائیل گفتیم که چنین حملات خودسرانه‌ای به تمامیت ارضی سوریه باید متوقف شود».

این مقام روس همچنین تصریح کرد: «چنین حملاتی وضعیت را بیش از قبل بی‌ثبات می‌کند. هیچ کسی نباید در سوریه اقداماتی انجام دهد که از حیطه اهداف (مقابله) با تروریسم فراتر برود».

معاون وزیر خارجه روسیه درباره توافقات این کشور با رژیم صهیونیستی اعلام کرد که توافق مسکو و تل‌آویو برای ترسیم «خط نظامی عدم درگیری به طور مستمر دارد کار می‌کند، این خط عملیاتی بیش از یک سال است که وجود دارد و ما داریم آنرا توسعه می‌دهیم».

ورشینین همچنین افزود که روسای جمهور روسیه، ایران و ترکیه در نشست ۱۴ فوریه (۲۵ بهمن) در شهر «سوچی» درباره حل سیاسی بحران سوریه و وضعیت «ادلب» رایزنی خواهند کرد.