کدخبر: ۲۶۷۵۵۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
جمهوری اسلامی پس از 40 سال در عمل به وعده‌هایش ناکام مانده‌است

ادعای جان‌بولتون:

جمهوری اسلامی پس از ۴۰ سال در عمل به وعده‌هایش ناکام مانده‌است

اقتصادنیوز؛ جان بولتون، مشاور امنیت ملی کاخ سفید در واکنش به جشن چهل سالگی انقلاب مدعی شد: پس از ۴۰ سال، جمهوری اسلامی ایران در عمل به وعده هایش برای حفظ کردن و دفاع از حقوق شهروندان خود ناکام مانده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم؛ جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا که پیش از این ادعا کرده بود جمهوری اسلامی ایران سالگرد چهل سالگی انقلاب را نخواهد دید، نسبت به جشن چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی واکنش نشان داد.

بولتون روز دوشنبه و پس از آن که میلیون‌ها ایرانی در راهپیمایی روز ۲۲ بهمن در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب شرکت کردند، در پیامی توئیتری با تکرار ادعا‌های ضد ایرانی خود نوشت: «پس از ۴۰ سال، جمهوری اسلامی ایران در عمل به وعده هایش برای حفظ کردن و دفاع از حقوق شهروندان خود ناکام مانده است.»

بولتون افزود: «چهلمین سالگرد نظام ایران تنها نمایانگر چهار دهه شکست و وعده‌های عمل نشده است.»

سخنان وقیحانه این مقام آمریکایی در حالی مطرح شد که پیش از این ادعای او مبنی بر اینکه ایران چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی را نخواهد دید، موجب استهزای او در سراسر کشور شده بود.

بولتون به همراه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا یکی از سه نفری بود که در راهپیمایی‌های ۲۲ بهمن در ایران آماج بیشترین شعار‌های مردم و انزجار عمومی قرار گرفته بود.