کدخبر: ۲۶۸۴۱۱ لینک کوتاه

عمران خان راننده بن‌سلمان می‌شود/ لغو تمام پروازها و قطع موبایل‌ها در پاکستان

اقتصادنیوز: در آستانه سفر «بن سلمان» به پاکستان تدابیر شدید امنیتی در پایتخت به اجرا گذاشته می‌شود و تمام پروازهای مسافری لغو و خدمات تلفن همراه قطع خواهد بود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، سفر «محمد بن سلمان» ولیعهد عربستان به پاکستان یک روز به تعویق افتاده و قرار است وی فردا یکشنبه 17 فوریه به این کشور سفر کند.

به مناسبت ورود بن سلمان تدابیر شدید امنیتی در پایتخت پاکستان به اجرا گذاشته می‌شود و تمام پروازهای مسافربری لغو و سرویس تلفن همراه قطع خواهد بود.

دولت پاکستان از فرودگاه «نورخان» تا کاخ نخست وزیری تابلوهای بزرگ از بن سلمان و پادشاه عربستان نصب کرده است.

قرار است 40 خودرو ولیعهد عربستان را از فرودگاه تا کاخ نخست وزیری پاکستان اسکورت کنند این در حالی است که «عمران‌‌خان» نخست وزیر این کشور رانندگی خودروی بن سلمان را به عهده دارد.

«عارف علوی» رئیس جمهور، عمران‌خان نخست وزیر و «قمر جاوید» باجواه فرمانده ارتش پاکستان از بن سلمان استقبال خواهند کرد.

سفر 2 روزه ولیعهد عربستان به پاکستان ممکن است تمدید شود.

تعداد زیادی از بازرگانان، شاهزادگان و اعضای خانواده سلطنتی عربستان بن سلمان را در سفر به پاکستان همراهی می‌کنند.

سفر بن سلمان برای پاکستان به دلیل سرمایه گذاری بسیار سنگین عربستان در این کشور اهمیت دارد هتل‌های  بزرگ 5 ستاره اسلام آباد و همچنین کاخ دولتی پنجاب جهت اقامت وی کاملا تخلیه شده است.

«عبد الرزاق داود» مشاور امور بازرگانی نخست وزیر پاکستان در این خصوص گفت انتظار داریم بعد از سفر بن سلمان عربستان بیش از 12 الی 20 میلیارد دلار در این کشور سرمایه‌گذاری کند که اهمیت زیادی دارد.