کدخبر: ۲۶۸۹۸۱ لینک کوتاه

در پی تنش میان اسرائیل و لهستان؛

ضربه ورشو به نتانیاهو/نشست ۴جانبه ویزگراد لغو شد

اقتصادنیوز؛ یک مقام اسرائیلی از لغو نشست ۴جانبه ویزگراد که قرار بود فردا با حضور لهستان، مجارستان، جهوری چک و اسلواکی به میزبانی تل‌آویو برگزار شود، خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ به دنبال تنش‌ها در روابط ورشو و تل‌آویو بر سر اظهارات مقام‌های اسرائیل درباره همدستی لهستانی‌ها در زمینه «هلوکاست»، نشست ۴ جانبه لهستان، مجارستان، جهوری چک و اسلواکی به میزبانی اسرائیل لغو شده است.

 یک مقام اسرائیل امروز دوشنبه به خبرنگار کانال ۱۳ تلویزیون اسرائیل خبر داد که به دنبال تصمیم لهستان برای حضور نیافتن در نشست ۴ جانبه گروه «ویزگراد» در قدس اشغالی، این نشست لغو شده است.

پیش از این قرار بود نشست ۴ کشور اروپایی لهستان، مجارستان، جمهوری چک و اسلواکی در قالب گروه «ویزگراد» برای اولین بار خارج از اروپا و به میزبانی اسرائیل برگزار شود اما با لغو حضور نخست‌وزیر و همچنین وزیر خارجه لهستان به دلیل تنش‌ها در روابط ورشو با تل‌آویو بر سر اتهام‌زنی‌های نتانیاهو و وزیر خارجه کابینه او به لهستانی‌ها درباره هلوکاست، لهستان حضور در این نشست را لغو کرد.

بنا بر گزارش کانال ۱۳ اسرائیل، بعد از لغو این نشست ۴ جانبه نخست‌وزیر اسرائیل به صورت جداگانه دیدارهایی با  نخست‌وزیران مجارستان، اسلواکی و جمهوری چک ترتیب خواهد داد.