کدخبر: ۲۷۰۸۰۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

پرونده‌های فساد، باعث شد سفر نتانیاهو به مسکو ناتمام بماند

اقتصادنیوز: احتمال صدور حکم علیه نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در پرونده‌های فساد او موجب شده تا وی تلاش کند سفر خود را به روسیه کوتاه تر کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، العالم نوشت، «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی که در یک سفر رسمی عازم مسکو شده این سفر را کوتاه خواهد کرد و امروز به فلسطین اشغالی بازخواهد گشت. تاریخ بازگشت او قبلاً پنجشنبه تعیین شده بود.

روزنامه هاآرتس دلیل این موضوع را تصمیم «آویخای مندلبیت»، دادستان کل رژیم صهیونیستی برای انتشار حکم خود در خصوص اعلام جرم علیه نتانیاهو ذکر کرده است. انتظار می‌رود مندلبیت این حکم را قبل از یکشنبه پیش رو، یعنی حدود ۴۰ روز قبل از انتخابات پارلمانی این رژیم علنی کند.

نتانیاهو قرار است امروز با «ولادیمیر پوتین»، رئیس‌جمهور روسیه دیدار کند. نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرد که با رئیس‌جمهور روسیه درباره حضور ایران در سوریه رایزنی خواهد کرد.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی دارای چهار پرونده فساد مالی تحت عنوان پرونده ۱۰۰۰، ۲۰۰۰، ۳۰۰۰ و ۴۰۰۰ است و طی ماه‌های گذشته درباره این پرونده‌ها مورد بازجویی قرار گرفته است.

انتظار می‌رود دادستان کل رژیم صهیونیستی رسماً نتانیاهو را در پرونده موسوم به «۴۰۰۰» متهم کند. او در این پرونده متهم است به «شائول ایلوویچ» مالک شرکت «بِزِک» میلیون ها دلار تسهیلات مالی پرداخت کرده تا پایگاه خبری «واللا» وابسته به این سرمایه دار صهیونیست از او و همسرش حمایت رسانه‌ای بهتری داشته باشد.