کدخبر: ۲۷۱۶۲۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
شکست جدید برای ترامپ؛ 4  سناتورجمهوریخواه به حامیان طرح دمکراتها پیوستند!

شکست جدید برای ترامپ؛ ۴ سناتورجمهوریخواه به حامیان طرح دمکراتها پیوستند!

اقتصادنیوز:آرای طرح لغو وضعیت اضطرار ملی در سنای آمریکا به حد نصاب رسید.

به گزارش اقتصادنیوزرسانه‌های آمریکایی یکشنبه شب گزارش دادند که با موضع‌گیری چهار سناتور جمهوریخواه علیه «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا، به نظر می‌رسد طرح لغو وضعیت اضطرار ملی به آرای کافی برای تصویب در مجلس سنا رسیده باشد.

به گزارش سی‌ان‌ان، «سوزان کالینز»، «تام تیلیس»، « لیسا مرکاوسکی» و «راند پال» سناتورهایی هستند که تاکنون، موافقت خود را با لغو وضعیت اضطرار ملی اعلام کردند. 

با احتساب نمایندگان دمکرات، اکنون شمار حامیان این طرح به اکثریت 51 نفر در سنا دست یافته است و انتظار می‌رود که به زودی به تصویب برسد.

جمهوریخواهان در سنای آمریکا با اختلاف 3 کرسی در اکثریت هستند و پیوستن این چهار نماینده به دمکرات‌ها، زمینه را برای مقابله این مجلس با سیاست‌های مهاجرتی دولت این کشور هموار کرده است.

هفته گذشته نیز مجلس نمایندگان آمریکا طرح مشابهی را به تصویب رسانده بود.

ترامپ وضعیت اضطرار ملی را ماه گذشته برای تامین هزینه ساخت دیوار در مرز با مکزیک اعلام کرد. این اقدام پس از آن صورت گرفت که مذاکرات دولت و کنگره آمریکا برسر هزینه ساخت این دیوار به نتیجه نرسید.

ترامپ پیشتر اصرار داشت که پنج میلیارد و 700 میلیون دلار به این دیوار اختصاص یابد، اما حزب دمکرات حاضر به اختصاص ردیف بودجه برای آن نشد.

مخالفان، ساخت این دیوار را تلاشی برای سرکوب مهاجران و پناهندگانی می‌دانند که از مرز مکزیک وارد آمریکا می‌شوند.

سیاست «مدارای صفر» دولت آمریکا در برخورد با مهاجرها، انتقادهای تندی را از سوی سازمان های حقوق بشری به دنبال داشته است.