کدخبر: ۲۷۲۶۷۳ لینک کوتاه

بارش ۲۵۰ میلی متری استان تهران

اقتصادنیوز : استاندار تهران گفت: در استان تهران بالغ بر ۲۵۰ میلیمتر میزان بارندگی سالانه ثبت شده، که متوسط جهانی این بارندگی بالغ بر ۷۶۰ میلیمتر است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  مهر، انوشیروان محسنی بندپی ظهر شنبه در آئین کاشت ۱۵۰۰ نهال و رونمایی از کتابچه مدیریت که در بوستان سرخه حصار برگزار شد، طی سخنانی فرهنگ زیست محیطی ایجاد شده در استان تهران را شایسته تقدیر دانست و گفت: حضور سازمان‌های مردم نهاد فعال در عرصه زیست محیطی را باید تقویت کرد و مورد حمایت قرار داد.

وی خواستار اهتمام ویژه نسبت به ساخت و سازها و تغییر کاربری‌ها در اراضی طبیعی و ملی استان تهران شد و گفت: باید تهران را با توجه به آسیب پذیری و منابع محدود آن مورد حفاظت جدی در حوزه زیست محیطی قرار دهیم.

نماینده عالی دولت در استان تهران به وضعیت آلودگی هوای این استان اشاره کرد و افزود: میانگین متوسط باران سالیانه در تهران در سال جاری وضعیت مناسبی داشته و ۲۶ روز هوای پاک و ۴۷ روز هوای سالم را در پایتخت شاهد بودیم.

وی اضافه کرد: همچنین در این استان بالغ بر ۲۵۰ میلیمتر میزان بارندگی سالانه ثبت شده، که متوسط جهانی این بارندگی بالغ بر ۷۶۰ میلیمتر بوده است، که مشاهده می‌شود نزولات آسمانی در استان تهران در سال ۹۷ یک سوم میانگین جهانی است، از طرفی میزان تبخیر باران در کشور ما حدود ۲۷۰۰ میلی‌متر بوده و میزان جهانی آن به صورت میانگین بالغ بر ۸۰۰ میلی متر است.

محسنی بندپی با بیان اینکه کشور ما با یک سوم بارش جهانی، تبخیر سه برابری را دارد، گفت: باید از منابع آب به بهترین نحو صیانت کنیم، که یکی از فواید درختکاری جلوگیری از تبخیر است و دود برگ درختان مانع از تابش مستقیم نور آفتاب بر زمین می‌شود که همین مهم می‌تواند بر حفظ منابع آبی در کشور تأثیر مستقیم داشته باشد.