کدخبر: ۲۷۲۷۰۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
یارانه ارزی واردات چای  حذف شد

یارانه ارزی واردات چای حذف شد

اقتصادنیوز : استاندار گیلان با اشاره به اینکه با تصمیم دولت یارانه ارزی واردات چای حذف شد، گفت: از این پس چای با ارز غیردولتی وارد می‌شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر ، مصطفی سالاری با اشاره به اهمیت محصول استراتژیک چای و لزوم حمایت از این صنعت، گفت: وضعیت صنعت چای کشور طی سال‌های اخیر به دلیل سیاست‌های حمایتی دولت بهبود یافته و سبب احیای بخشی از باغ‌های تخریب شده و بازگرداندن آن به چرخه تولید شده است.

وی افزود: خرید تضمینی برگ چای زمینه رونق این صنعت نیمه جان در استان گیلان را فراهم کرد.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه چای جز محصولات مشمول ارز دولتی ۴۲۰۰ تومانی بود، گفت: چای به عنوان بخش مهمی از اقتصاد و فرهنگ مردم گیلان نیازمند گام‌های اساسی و اصولی‌تری جهت تأمین منافع به حق کشاورزان است.

وی ادامه داد: برای تحقق این مهم و با پیگیری‌های صورت گرفته، با تصمیم دولت یارانه ارزی واردات چای حذف شده و از این پس چای با ارز غیردولتی وارد می‌شود.

سالاری این اقدام مهم دولت را گامی مثبت جهت تقویت صنعت چای و تبدیل آن به محصول استراتژیک اقتصادی اعلام و تاکید کرد: واردات چای با ارز خارجی توان رقابت چایکاران داخلی را افزایش داده و موجب حمایت از چای داخلی می‌شود.

وی تحقق اجرای این سیاست مهم را سبب ترغیب کشاورزان به ادامه کشت چای و عدم رضایت برای فروش و یا تغییر کاربری اراضی زیر کشت اعلام کرد.