کدخبر: ۲۷۴۴۹۵ لینک کوتاه

پیام پوتین تقدیم اسد شد

وزیر دفاع روسیه که به سوریه سفر کرده است، پیام ولادیمیر پوتین را تقدیم بشار اسد کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، سرگئی شایگو وزیر دفاع روسیه که به سوریه سفر کرده است با بشار اسد رئیس‌جمهور سوریه دیدار کرد.

وزارت دفاع روسیه در اطلاعیه ای اعلام کرد که این سفر کاری به دستور ولادیمیر پوتین صورت گرفته است و پیام پوتین تقدیم اسد شد.

بر اساس این اطلاعیه دو طرف در این دیدار درباره مبارزه با تروریسم بین المللی و جوانب مختلف تامین امنیت در خاورمیانه بحث و تبادل نظر کردند.

موضوع توسعه امکانات برای بازگشت داوطلبانه آوارگان و پناهندگان سوری به کشورشان و ارائه کمک های بشردوستانه به آنها از جمله محورهای دیگر این مذاکرات بود.

شایگو در این دیدار تاکید کرد: شکی نیست که سوریه با کمک روسیه موفقیت های ملموسی در مبارزه با تروریسم بین المللی و توقف گسترش آن کسب کرده است و مهمتر از همه اینکه ما توانستیم دولت سوریه را حفظ کرده و شرایط مناسبی برای بازگشت شهروندان به زندگی سالم فراهم کنیم.

وزیر دفاع روسیه تاکید کرد که موفقیت های دولت سوریه مورد خوشایند همه نیست، زیرا برخی از کشورهای غربی تلاش می کنند تا حد ممکن از اهمیت هرگونه تغییر مثبت در سوریه بکاهند و موانع جدیدی بر سر راه پایان دادن به بحران سوریه ایجاد کنند.

شایگو تاکید کرد که مسکو در کنار ارتش عربی سوریه به مبارزه با تروریسم ادامه داده و هرگونه کمک ممکن را به ملت سوریه تقدیم می کند تا آزادسازی مناطق این کشور کامل شده و تمامیت ارضی سوریه و استقلال آن حفظ شود.

اسد نیز در این دیدار تاکید کرد که همکاری مشترک روسیه و سوریه و هماهنگی عالی بین دو کشور در عرصه های مختلف و در رأس آن عرصه های نظامی و سیاسی از جمله عوامل مؤثر در مقاومت سوریه در برابر تروریسم و پیروزی های محقق شده علیه داعش و النصره و سایر گروه های تروریستی به شمار می رود.

رئیس‌جمهور روسیه اظهار داشت: «برخی از کشورها فقط دم از مبارزه با تروریسم می زنند اما در عمل از آن حمایت می کنند و این کشورها با اینگونه سیاست های خود موجب کشته شدن بسیاری از غیر نظامیان شده و در گسترش تروریسم و سرایت آن به مناطق دیگر سهیم بوده اند».

دو طرف در این دیدار همچنین درباره دو منطقه ادلب و شرق فرات بحث و تبادل نظر کردند.

در این دیدار علی عبدالله ایوب وزیر دفاع روسیه، علی مملوک رئیس دفتر امنیت ملی وایمن سوسان معاون وزیر خارجه سوریه حضور داشتند.