کدخبر: ۲۷۵۰۴۵ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
آخرین خبرها از سیل های شیراز

آخرین خبرها از سیل های شیراز

اقتصاد نیوز: سرپرست معاونت عمرانی استانداری فارس به تشریح جزئیات حادثه و تبعات آن پرداخت.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از تسنیم؛ علی نقی لقمانی امشب در جمع خبرنگاران به تشریح جزئیات حادثه شیراز پرداخت و اظهار داشت: سامانه بارشی اخیر در کل کشور حادثه آفریده و تذکرات لازم نیز از قبل داده شده بود. 

وی با بیان اینکه کل عملیات امداد و نجات دیروز 3 ساعت طول کشید که نشان از همکاری مردم و دستگاه‌های استان دارد، گفت: در حادثه دیروز 201 دستگاه خودرو در دروازه قرآن آسیب دیده البته در دیگر نقاط شیراز هم خودروهایی آسیب دیدند اما این رقم 201 مربوط به دروازه قرآن است. 

سرپرست معاونت عمرانی استانداری فارس با اشاره به اینکه خودروهای آسیب‌دیده توسط نیروی انتظامی در پایانه اکبرآباد نگهداری شدند، افزود: امروز گروهی از کارشناسان  بیمه و کارشناسان فنی نیروی انتظامی کار کارشناسی نیمی از خودروها را انجام دادند و شهروندان به هیچ عوان نگران خودروها نباشند. 

وی با بیان اینکه بناست فردا در هیئت وزیران پیشنهادات مسئولان استان برای کمک به مردم آسیب‌دیده مطرح شود، بیان کرد: در صورت تصویب مبلغی به عنوان بلاعوض و مبلغی نیز به عنوان تسهیلات کم کارمزد به مردم داده می‌شود. 

لقمانی درباره تعداد دقیق جان باختگان گفت: 18 نفر در صحنه جان باختند و یک نفر نیز از مصدومان در بیمارستان جان باخت که در مجموع 19 نفر کشته شدند همچنین از تعداد مصدومین نیز تنها 20 نفر در بیمارستان هستند و مابقی مرخص شدند. 

سرپرست معاونت عمرانی استانداری فارس افزود: مصدومان تا هر زمان که لازم باشد در استان هستند و از خدمات درمانی استان به صورت رایگان بهره‌مند می‌شوند. 

وی با بیان اینکه اجساد جان باختگان به صورت کامل شناسایی شده است، گفت: امروز 2 نفر با پرواز به ساری منتقل شده است و 2 نفر هم از استان کرج هستند که فردا با پرواز منتقل می‌شوند دیگران که از استان فارس یا استان‌های همجوار بودند فردا مقدمات تشییع آنها انجام می‌شود. 

لقمانی درباره علل حادثه نیز گفت: بیان علت دقیق حادثه باید به صورت علمی و با حضور کارشناسان از دستگاه‌های مختلف بررسی شود و اگر مشخص شود که دستکاری در طبیعت علت حادثه بوده است با متخلفان برخورد می‌شود.