کدخبر: ۲۷۵۷۰۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

بارش رگباری باران بین ساعات ۱۰ تا ۱۲ امشب در تهران

اقتصادنیوز :رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران تهران از بارش رگباری باران بین ساعات ۱۰ تا ۱۲ امشب در پایتخت خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا ،احمد صادقی (رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران تهران) با بیان اینکه‌ تا این لحظه در هیچ یک از رودخانه ها و مسیل های تهران وضعیت اضطراری نداشته‌ایم، گفت: طغیان رودخانه کن صحت ندارد و شایعه است.

وی تصریح کرد: از دیروز بعد از ظهر بارش های جدید تهران شروع شد و تا ظهر امروز ادامه داشت و علی رغم حجم زیاد بارش، در مسیل ها و رودخانه های تهران وضعیت اضطراری نداشتیم.

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران ادامه داد: دبی آب تاکنون زیاد بوده، اما این امر منجر به ایجاد سیلاب نشده است. البته برای پیش‌بینی خسارت‌های احتمالی، تفرجگاه ها را در کنار رود دره ها تعطیل کردیم و این تفرجگاه ها تا پایان امروز هم بسته خواهند بود.

 وی افزود: دقایقی پیش یک موج جدید بارشی وارد تهران شده و این موج حدود ساعت ۳_۲ نصفه شب از تهران خارج می شود.

به گفته صادقی، بر اساس پیش بینی های هواشناسی بین ساعات ۱۰ تا ۱۲ امشب بارش های رگباری و رعد و برق همراه با وزش باد در تهران خواهیم داشت که لازم است، مردم در این ساعات از تردد غیرضروری در معابر خودداری کنند تا بارش ها قطع شود.

وی گفت: فردا فقط در ارتفاعات تهران رعد و برق و وزش باد داریم، اما برای شهر تهران بارش های پراکنده رگباری پیش‌بینی شده که آن هم مشکل خاصی را برای شهر به وجود نمی‌آورد.

 رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران در پاسخ به سوالی درباره طغیان رودخانه کن هم گفت: طغیان این رودخانه به این معناست که اکنون باید آنجا سیل آمده و باعث خرابی شده باشد، اما از آنجا که چنین اتفاقی نیفتاده پس می‌توان گفت این موضوعات شایعه است.

وی افزود: ما لحظه به لحظه رودخانه ها، کانال ها و مسیرها را رصد می‌کنیم و میزان آب آنها را کنترل می کنیم. قطعا اگر مسئله ای نیازمند هشدار یا اطلاع رسانی باشد از مراجع رسمی مثل رسانه ملی یا خبرگزاری ها شهروندان را در جریان قرار خواهیم داد، اما تا این لحظه هیچ مشکلی در هیچ یک از رودخانه ها نداشتیم.

 صادقی ادامه داد: البته برای جلوگیری از خسارات احتمالی، پلیس راهور جاده کوهسار تا امام زاده داوود (ع) را مسدود کرده و شاید این سبب ایجاد این ذهنیت شده که در رودخانه کن مشکلی ایجاد شده اما چنین چیزی صحت ندارد.

وی درباره تعطیلی بوستان جوانمردان هم گفت: تعطیلی این بوستان در راستای تعطیلی تفرجگاه های در مسیر رودخانه ها بوده است.

 صادقی تاکید کرد: در هیچ یک از مسیرهای شهر تهران مشکلی نداریم و تاکنون با توجه به رصد و پایشی که انجام شده، مسیل ها در برابر بارش ها ظرفیت داشته اند.

 وی در ادامه یادآور شد: اوج بارش ها را در قسمت شمال شرقی و شمال تهران شاهد هستیم.