اشتاین مایر:انگلیس باید پیش از انتخابات پارلمان اروپا تصمیم بگیرد

کدخبر: 277742
اقتصادنیوز: رئیس جمهوری آلمان در مصاحبه با نشریه «زوددویچه سایتونگ» بر لزوم تصمیم گیری انگلیس برای خروج از اتحادیه اروپا تا پیش از انتخابات پارلمان اروپا تاکید کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، «فرانک والتر اشتاین مایر» در گفتگو با این روزنامه آلمانی ضمن دفاع از تصمیم اتحادیه اروپا برای تمدید مهلت برگزیت (خروج انگلیس از اتحادیه اروپا) گفت: این که هر کاری بکنیم تا تاثیرات منفی برگزیت را کاهش دهیم، کار درستی است. 

وی افزود: نباید این موضوع به یک نگرانی بی پایان تبدیل شود. 
اشتاین مایر بحث های طولانی برای توافق درمورد برگزیت را کمتر قابل فهم و یاتوضیح دانست وتاکید کرد:برگزیت یک برش عمیق باعواقب غیرعادی هم برای انگلیس و هم برای 27 عضو اتحادیه اروپا است.
وی با ابراز تردید در مورد شرکت احتمالی انگلیس در انتخابات پارلمان اروپا یادآور شد : بهتر است هر چه سریعتر شاید نهایتا تا پایان می(10خرداد) پارلمان انگلیس به یک اکثریت سازنده در مورد توافق خروج از اتحادیه اروپا برسد. 
رئیس جمهوری آلمان ابراز امیدواری کرد که اتحادیه اروپا بتواند از مذاکرات خروج انگلیس، به عنوان تجربه ای برای ادامه کار و حل مسائل آتی خود بهره بگیرد.
طی ماههای اخیر بحث بر سر نهایی شدن خروج انگلیس از اتحادیه اروپا در داخل و خارج از این کشور بالا گرفته است. 
این درحالی است که اتحادیه اروپا تا 9 آبان به انگلیس فرصت داده است تا طرح چگونگی خروج این کشور از اتحادیه اروپا را به تصویب پارلمان این کشور برساند.
در همه‌پرسی که در 23ژوئن 2016 (3 تیر 1395) در بریتانیا انجام شد، بیش از 17 میلیون نفر به عدم حضور این کشور در اتحادیه اروپا رأی دادند (در مقابل بیش از 16 میلیون نفر رای به تداوم عضویت در اتحادیه اروپا دادند). این اکثریت کاملا شکننده حکایت از وجود جریانهای مخالف خروج در این کشور و در میان سیاستمداران دارد. 

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما