جدیدترین آمار از میزان محبویت ترامپ در سال2019

کدخبر: 278808
اقتصادنیوز: یک نظرسنجی نشان داد که میزان محبوبیت دونالد ترامپ در پی انتشار گزارش بازرس ویژه‌ رابرت مولر درباره موضوع مداخله روسیه به نفع ترامپ در انتخابات ۲۰۱۶ به پایین‌ترین میزان خود در سال جاری میلادی رسیده است.

به‌ گزارش اقتصادنیوزبه نقل از  ‌ایسنا،  این نظرسنجی که از سوی موسسه‌های رویترز/ ایپسوس و از اواخر پنجشنبه‌ تا جمعه‌ گذشته صورت گرفته، اولین نظرسنجی به منظور ارزیابی واکنش آمریکایی‌ها بعد از انتشار گزارش مربوط به تحقیقات رابرت مولر، بازرس ویژه‌ پرونده ارتباط ترامپ ــ روسیه محسوب می‌شود.

بر طبق این نظرسنجی ۳۷ درصد از بزرگسالان آمریکا، عملکرد ترامپ را تایید می‌کنند که این میزان نسبت به محبوبیت ۴۰ درصدی او در یک نظرسنجی مربوط به ۱۵ آوریل سه درصد کاهش را نشان می‌دهد و در مدت گذشته از سال جاری میلادی پایین‌ترین درصد محبوبیتی است که ترامپ کسب کرده است.

این‌ در حالی است که ماه مارس گذشته نیز ترامپ بعد از انتشار یک خلاصه از این گزارش مولر از سوی ویلیام بار ، دادستان کل آمریکا، در یک نظرسنجی محبوبیت ۴۳ درصدی را کسب کرده بود.

این نظرسنجی رویترز/ایپسوس به صورت اینترنتی در سراسر آمریکا اجرا شده و در آن ۱۰۰۵ بزرگسال شامل ۹۲۴ فرد آگاه به گزارش مولر شرکت کرده‌اند.

طبق این نظرسنجی همچنین ۵۰ درصد از آمریکایی ها موافق بودند که ترامپ یا کسی از کمپین انتخاباتی‌اش با روسیه به هدف  تاثیرگذاری بر انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ همکاری کرده است.

۵۸ درصد از شرکت کنندگان این نظرسنجی نیز قبول داشتند که رییس جمهور آمریکا برای متوقف ساختن تحقیقات درباره تاثیرگذاری روسیه بر  دولت او تلاش کرده است.

۴۰ درصد نیز گفتند که به عقیده آنها ترامپ باید استیضاح شود، اما ۴۲ درصد گفتند که او نباید مورد استیضاح قرار بگیرد.  

در بین پاسخگویانی که خود را آگاه به گزارش مولر معرفی کرده‌اند ۷۰ درصد گفتند که این گزارش دیدگاه آنها درباره ترامپ یا مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را تغییر نداده است. تنها ۱۵ درصد از این گروه گفتند که از این گزارش چیزی فهمیده اند که دیدگاه آنها را درباره ترامپ یا تغییرات مربوط به روسیه تغییر داده و اکثریت این پاسخگویان هم گفتند در حال‌ حاضر با احتمال زیادتری  باور می‌کنند که ترامپ یا کسی نزدیک به او قانون شکنی کرده است.

تیتر یک
  • گزارش آسوشیتدپرس از نمایشگاه دهوک اقلیم کردستان

    اقتصادنیوز: در شرایطی که بازرگانان ایرانی چشم امید به بازار عراق دارند، کاهش قدرت خرید عراقی‌ها به سبب افت قیمت نفت و…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید