کدخبر: ۲۷۸۸۳۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
 اولین داروخانه سیار در کشور راه‌اندازی شد

اولین داروخانه سیار در کشور راه‌اندازی شد

اقتصادنیوز: پیرصالحی گفت: تلاش کردیم روند دارورسانی در مناطق سیل زده با مشکل روبرو نشود و پخش دارو در تعطیلات ادامه داشته باشد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مهدی پیرصالحی معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو در جلسه بررسی وضعیت بهداشتی  مناطق سیل‌زده  که با حضور وزیر بهداشت، معاونین توسعه مدیریت و منابع، بهداشت، و درمان وزارت بهداشت، رئیس سازمان اورژانس کشور و همچنین معاونین بهداشت دانشگاه‌های علوم پزشکی مناطق سیل زده برگزار شد، اظهار داشت: خوشبختانه در کمپ‌ها و مکان‌هایی که پزشکان در مناطق سیل زده مستقر بودند، دارو به میزان لازم تهیه و توزیع شد و داروی مورد نیاز گروه‌های جهادی پزشکی که با هماهنگی دانشگاه‌های علوم پزشکی مناطق سیل زده مستقر شده بودند را تامین کردیم.

پیر صالحی گفت: تلاش کردیم روند دارورسانی در مناطق سیل زده در مراکز دولتی و خصوصی با مشکل روبرو نشود و فعالیت پخش‌های دارویی در ایام تعطیلات ادامه داشته باشد و برای اولین بار در ایران، داروخانه سیار در استان خوزستان راه اندازی شد.

وی یادآور شد: علاوه بر تامین دارو برای تامین اقلام بهداشتی مورد نیاز در مناطق سیل زده با شرکت‌های تولیدی هماهنگی‌های خوبی انجام گرفت و لوازم بهداشتی شامل محصولات سلولزی، شوینده‌ها و آب آشامیدنی به این مناطق ارسال شد.

معاون وزیر و  رئیس سازمان غذا و دارو  اضافه کرد: حدود ۴۲ میلیارد ریال از محل بودجه اختصاصی سازمان غذا در مناطق سیل زده هزینه شد تا در پوشش دارویی مشکل چندانی وجود نداشته باشد و امروز مشکلات حاد استان‌های سیل زده تا حدود زیادی برطرف شده است.