نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس:

کوچ اجباری مستأجران به علت افزایش قیمت مسکن به حاشیه شهرها

کدخبر: 278886
اقتصادنیوز :نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: در شرایط کنونی در کلانشهرها، مستاجران به علت افزایش چشمگیر قیمت مسکن، مجبور به کوچ به مناطق حاشیه ای شهرها می شوند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خانه ملت ،سیداحسن علوی نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس با اشاره به مشکلات بازار اجاره مسکن، گفت: در یک سال اخیر با افزایش 100 درصدی قیمت مسکن در کشور به ویژه کلانشهرها، عملا شاهد افزایش نرخ اجاره بها هستیم، البته روند افزایش قیمت اجاره نسبت به نرخ فروش مسکن کمتر بوده، اما مبحث اجاره، جمعیت بیشتری را در بر می گیرد.

نماینده مردم سنندج و دیواندره در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در شرایط کنونی در کلانشهرها، مستاجران به علت افزایش چشمگیر قیمت مسکن، به مناطق حاشیه ای کشیده می شوند، یعنی آن که خانواده ای که در جنوب تهران زندگی می کرده، امروز به دلیل افزایش قیمت ها باید در مناطق حاشیه مسکن اجاره کند.

علوی افزود: طبق نظر کارشناسان هر سه بار اسباب کشی معادل به یک بار آتش سوزی خانه است، این مسئله نشان می دهد که مستاجران علاوه بر پرداخت هزینه ماهانه، چه مشکلاتی را تجربه می کنند، بنابراین مسئولان باید شرایط حوزه اجاره را تسهیل کنند.

وی ادامه داد: یکی از دغدغه ها و موضوعات مهم مستاجران، مدت زمان اجاره مسکن است، در شرایط کنونی حداقل مدت زمان اجاره یک سال بوده و با توافق دو طرف این میزان قابل افزایش است، حال دولت در حال تدوین لایحه ای است که بر اساس آن، حداقل مدت زمان اجاره، دو سال خواهد شد.

این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: قطعا با تصویب لایحه مذکور، مستاجران با خیال آرام تر و شرایط بهتری می توانند زندگی کرده و افراد بعد از گذشت یک سال، مجبور به جابه جایی نخواهند بود.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: یکی دیگر از موارد مطروحه در لایحه دولت برای ساماندهی بازار اجاره، ایجاد محدودیت برای افزایش سالانه نرخ اجاره بها است، به نظر من این رویکرد می تواند به ثبات و ساماندهی بازار اجاره مسکن کمک شایانی کند.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما