از هفته آینده داروی والزارتان در بازار توزیع می شود

کدخبر: 279521
اقتصادنیوز : سخنگوی سازمان غذا و دارو درمورد تامین داروی والزارتان گفت: این دارو هفته آینده در بازار توزیع و مشکل کمبود آن برطرف خواهد شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از بهداشت نیوز  شهرام شعیبی با اشاره درمورد  کمبود داروی والزارتان  که برای  درمان پرفشاری خون  مورد استفاده قرار می‌گیرد، گفت: کمبود داروی والزارتان، یک مشکل جهانی بوده و تنها محدود به ایران نیست زیرا واردات ماده اولیه این دارو به دلیل وجود نوعی ترکیب سرطان‌زا که یک شرکت چینی آن را تولید می‌کرد، متوقف شده بود.

وی ادامه داد: ماده اولیه این دارو در مقطعی در دنیا با مشکل کمبود مواجه بود و خوشبختانه ماده اولیه جدید داروی والزارتان که سلامت آن مورد تأیید است خریداری و آزمایش‌ها روی این ماده اولیه با موفقیت انجام شده است.

سخنگوی سازمان غذا و دارو از توزیع داروی والزارتان از اوایل هفته آینده در بازار خبر داد و گفت: 17 تا 20 شرکت داخلی داروی والزارتان تولید می‌کردند اما برخی  شرکت ها به دلیل ریکال جهانی و مشکل ماده اولیه، تولید این دارو را متوقف کرده بودند، اما با ورود ماده اولیه سالم، تولید در برخی شرکت‌ها به روند عادی خود بازگشته است و از اوایل هفته آینده در بازار مشکل کمبود این دارو برای بیماران مبتلا به پرفشاری خون حل خواهد شد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما