کدخبر: ۲۷۹۵۸۳ لینک کوتاه

نقشه یک گروه شبه نظامی برای ترور اوباما

اقتصادنیوز: پلیس فدرال آمریکا، اف‌بی‌آی، گفته است که فرد مظنون به هدایت یک گروه شبه نظامی در نیومکزیکو در مورد قصدش برای ترور باراک اوباما، رئیس جمهور سابق آمریکا، سخن گفته بود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، شبکه خبری بی بی سی گزارش داد، براساس اطلاعاتی که اف‌بی‌آی می گوید دریافت کرده لری میچل هاپکینز، ۶۹ ساله، و گروه او "یونایتد کانستیتوشنال پاتریوتس" همچنین برای هدف گرفتن هیلاری کلینتون و جورج سوروس سرمایه‌دار آمریکایی که مکررا هدف حملات جناح راست این کشور است، توطئه کرده بودند.

معلوم نیست که او چه زمانی در مورد این تهدیدها، که در اسناد ارائه شده در دادگاه آمده است، صحبت کرده بود.

وکیل هاپکینز این ادعاها را رد کرده است. کلی اوکانل به شبه خبری ان بی سی گفت: موکلم کاملا این ادعاها را که آنها مشغول چنین اقداماتی (برنامه ریزی برای ترور چهره های سیاسی) بودند، رد می کند.

هاپکینز روز دوشنبه به اتهام داشتن تفنگ و مهمات به عنوان یک بزهکار در دادگاهی در شهر لاس کروسس در نیو مکزیکو حاضر شد.

او روز شنبه چند روز بعد از آن بازداشت شد که این گروه به خاطر متوقف کردن مهاجران در مرز مکزیک خبرساز شد.

این گروه کوچک استدلال می کند که مشغول کمک به گشت مرزی آمریکا برای مقابله با سیل مهاجرانی است که از مرز جنوبی آمریکا وارد این کشور می شوند، اما عملکرد آنها - که تصاویر ویدئویی آن ضبط شده - با محکومیت گسترده گروه‌های حقوق مدنی و مقام‌های محلی روبرو شده است.

اف‌بی‌آی ظاهرا ابتدا در سال ۲۰۱۷ از وجود این گروه مطلع شد. این سازمان در آن سال دریافت که گروه "پاتریوتس" که مقر آن محل سکونت هاپکینز بود، حدود ۲۰ عضو دارد و به تفنگ‌های "ای کی-۴۷" و سلاح‌های دیگر مجهز است. با این حال اوکانل این سوال را مطرح کرد که چرا متهم کردن موکل او اینقدر طول کشیده است.

او اشاره کرد که اف بی آی در سال ۲۰۱۷ محل سکونت هاپکینز را جست‌وجو کرده و سلاح‌هایی را یافته بود که هاپکینز گفت متعلق به همسرش است، اما او را در آن زمان دستگیر نکرد.

او گفت: اگر او مرتکب جرم خیلی بدی شده بود، چرا همان موقع او را زندانی نکردند؟

به گزارش روزنامه "سان نیوز" چاپ لاس کروسس، هاپکینز اکنون با ۱۰ سال زندان و جریمه‌ای ۲۵۰ هزار دلاری روبروست.

براساس قوانین آمریکا افرادی که برای ارتکاب جرم محکوم شده‌اند حق داشتن سلاح را ندارند و اف‌بی‌آی می‌گوید که هاپکینز در گذشته "حداقل یک بار محکومیت مجرمانه" داشته است.

هاپکینز در سال ۱۹۹۶ در برابر اتهام داشتن یک سلاح پر اقرار به گناه کرد. در سال ۲۰۰۶ هم برای داشتن سلاح و جا زدن خود به عنوان مامور پلیس گناهکار شناخته شد.