کدخبر: ۲۷۹۶۰۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

افسرده‌ترین کشور‌های جهان کدامند؟ / مورد عجیب ایران

اقتصاد نیوز:وبسایت «بیگ تینک» بر اساس یک پژوهش انجام شده، فهرستی از افسرده‌ترین کشور‌های جهان را منتشر کرد.

به گزارشاقتصاد نیوز، افسردگی نوعی بیماری روانی است که علاوه بر جوامع فقیر، در میان ثروتمندان هم به وفور دیده می‌شود. همانطور که نقشه افسرده‌ترین کشور‌های جهان نشان می‌دهد، کشور‌های ثروتمند نیز با این معضل دست به گریبان هستند.

بر اساس یافته‌های پژوهش «مسئولیت اختلالات افسردگی» که پیشتر در مجله پلاس مدیسن منتشر شد، افغانستان افسرده‌ترین کشور جهان است که ۲۲.۵ درصد از جمعیت آن با مشکل افسردگی مواجه هستند. چندین دهه جنگ و مشکلات اقتصادی، تأثیراتی منفی بر بهداشت و سلامت روانی مردم این کشور داشته است. همین مشکلات برای لیبی، هندوراس و فلسطین هم رخ داده است که به ترتیب در رتبه‌های دوم تا چهارم افسرده‌ترین کشور‌های جهان قرار دارند.

 
افسرده‌ترین کشور‌های جهان کدامند؟
 
 
نکته عجیب این است که تعدادی از کشور‌های ثروتمند خاورمیانه که با جنگ دست و پنجه نرم نمی‌کنند نیز در فهرست ۱۰ کشور افسرده جهان قرار گرفته اند. بحرین، امارات متحده عربی، قطر، اردن و کویت به ترتیب در رتبه‌های پنجم، ششم، هشتم، نهم و دهم قرار دارند. هلند در رتبه هفتم تنها کشور اروپایی است که در فهرست ۱۰ کشور افسرده جهان قرار دارد.جالب اینکه وضعیت کشور ایران در این آمار دیده نمی شود. این در حالی است که طبق گفته کارشناسان میزان افسردگی در بین مردم ایران بسیار بالا است و سالانه افراد بیشتری دچار این بیماری در کشور می شوند.

در زیر فهرست ۱۰ کشور افسرده جهان را مشاهده می‌کنید:
 
افسرده‌ترین کشور‌های جهان کدامند؟