کدخبر: ۲۷۹۹۳۷ لینک کوتاه

کشورهای آستانه اقدام آمریکا درباره جولان را محکوم کردند

اقتصادنیوز؛ کشورهای ضامن آتش‌بس در سوریه در بیانیه دوازدهمین نشست روند صلح آستانه اقدام آمریکا برای به رسمیت شناختن حاکمیت اسرائیل بر بلندی‌های جولان محکوم کردند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا؛ احمد توما، رئیس هیئت مخالفین سوری در دوازدهمین مذاکرات آستانه روز جمعه اظهار کرد: ما از محکوم شدن اقدام آمریکا برای به رسمیت شناختن مالکیت اسرائیل بر بلندی‌های جولان توسط کشورهای ضامن روند صلح آستانه حمایت می‌کنیم.

براساس بیانیه منتشر شده از دوازدهمین نشست آستانه، کشورهای ضامن آستانه یعنی ایران، روسیه و ترکیه اقدام واشنگتن برای به رسمیت شناختن حاکمیت اسرائیل بر بلندی‌های جولان را محکوم کرده و آن را تهدیدی برای امنیت منطقه خواندند.

توما همچنین درباره این بیانیه به خبرنگاران گفت: ما از این بیانیه حمایت می‌کنیم. این (بلندی‌های جولان) قلمرو سوریه است. ما بیشتر از مقامات سوری نگران آن هستیم.

گفتنی است، کشورهای ضامن آتش‌بس در سوریه یعنی ایران، روسیه و ترکیه در بیانیه پایانی دوازدهمین دور نشست آستانه که دیروز و امروز در "نورسلطان" پایتخت قزاقستان برگزار شد بر یکپارچکی سرزمین سوریه تاکید کردند.

این خبرگزاری همچنان اعلام کرد که ایران، روسیه و ترکیه بر سر مساله دعوت از عراق و لبنان به عنوان کشورهای ناظر در روند آستانه توافق کردند.

براساس این گزارش، علی اصغر خاجی، دستیار ارشد وزارت خارجه ایران ریاست هیأت ایرانی در این نشست را برعهده داشت.