کدخبر: ۲۸۰۵۸۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
 سرانه های ورزشی جنوب تهران باید افزایش یابد

سرانه های ورزشی جنوب تهران باید افزایش یابد

اقتصادنیوز : رییس کمیته ورزش شورای شهر تهران بر ضرورت افزایش سرانه های ورزشی در جنوب تهران تاکید کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر ،حجت نظری در حاشیه بازدید از محله جوادیه که ظهر امروز با حضور جمعی از مدیران منطقه 16 برگزار شد، گفت: محله جوادیه از قدیمی ترین و معروفترین محلات تهران است که متاسفانه در سال های اخیر مورد بی توجهی فراوانی قرار گرفت. 

وی با بیان اینکه افتتاح پل جدید جوادیه، عملا این محله را به حالتی جزیزه ای تبدیل کرد، گفت: وجود بزرگراه ها، ریل راه آهن و پل جوادیه مانند لبه هایی قوی این محله را به حاشیه برده است، به طوری که بسیاری از ساکنان جوادیه نیز از این مساله گلایه داشتند.  ای کاش هنگام ساخت پل جوادیه به این مساله توجه می شد که با ساخت این پل دسترسی ها به این محله بسیار محدود و دشوار می شود و امیدوارم که پیوست های مختلف برای پروژه های عمرانی مدنظر سازندگان و مجریان قراربگیرد.

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه سیستم حمل و نقل عمومی در این محله باید تقویت شود، اظهارکرد: یک ایستگاه از خط سه مترو در این محله قرار دارد که باید اقداماتی برای دسترسی راحت تر ساکنان این محله به آن انجام شود که در جریان این بازدید پیگیری هایی را انجام دادیم و بنا شد تا اقدامات لازم به زودی انجام شود.

نظری با اشاره به سرانه های ورزشی و فرهنگی  در این محله نیز گفت: جوادیه در گذشته دارای سه سالن سینما بوده که مدتی بعد یک سالن آن تعطیل شد و در اوایل سال 80 نیز دو سالن باقی مانده نیز تعطیل شدند که امیدوارم بتوان با مشارکت سرمایه گذاران شرایطی را برای احداث و راه اندازی یک سالن سینما در این محله و همچنین افزایش سرانه های فرهنگی این محله فراهم کرد. 

رییس کمیته ورزش شورای شهر تهران همچنین با اشاره به بازدید از فضاهای ورزشی این محله نیز گفت: به طورکلی سرانه های ورزشی در جنوب تهران باید افزایش پیدا کند، محله جوادیه نیز مستثنی از این اقدام نیست و ما پیگیر هستیم تا این فضاها را افزایش دهیم. 

نظری با اشاره به افتتاح استخر روباز ویژه بانوان در این محله گفت: امروز به همراه شهردار منطقه 16 و جمعی از مدیران و پبشکسوتان منطقه این استخر افتتاح شد و از فردا رسما فعالیت خود را آغاز خواهد کرد. این استخر به نام ورزشکار جوان و آتیه دار رشته قایقرانی، نیروانا اسدبیگی نامگذاری شد که ساکن محله جوادیه است.

رییس کمیته ورزش شورای شهر تهران اضافه کرد: همچنین اقداماتی دردست انجام است تا فضاهای ورزشی در این محله و منطقه 16 تهران افزایش پیدا کند که فکر می کنم به زودی اجرا شود. 

 

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند