کدخبر: ۲۸۰۷۲۶ لینک کوتاه

زمان ثبت نام در انتخابات مجلس اعلام شد

اقتصادنیوز: سخنگوی وزارت کشور اظهار کرد: تاریخ ثبت نام داوطلبان انتخابات از دهم تا شازدهم آذرماه است و پیش بینی می شود متصدیان برخی مشاغل تا شش ماه قبل از ثبت نام باید استعفای ان ها مورد قبول واقع شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، سامانی سخنگوی وزارت کشور در نشست خبری اظهار کرد: تاریخ ثبت نام داوطلبان انتخابات از دهم تا شازدهم آذرماه است و پیش بینی می شود متصدیان برخی مشاغل تا شش ماه قبل از ثبت نام باید استعفای ان‌ها مورد قبول واقع شود.

سامانه اظهار کرد دوم اسفند ماه سال ۹۸ انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و میان دوره ای مجلس خبرگان رهبری را پیش روی خود داریم که در جلسه صبح امروز مهمترین محورهای انتخاباتی از سوی وزیر کشور مطرح شد. وزیر کشور در جلسه امروز بر موضوع سلامت، مشارکت، رقابت و امنیت به عنوان ارکان اصلی راهبردهای کلان وزارت کشور در برگزاری انتخابات تاکید کرد.

وی ادامه داد: حفظ بی‌طرفی مجریان انتخابات در تمامی مراحل انتخابات موضوع دیگری بود که مورد تأکید وزیر کشور قرار گرفت‌.

سامانی اظهار کرد: حفظ بی‌طرفی وزارت کشور و تلاش برای اجرای دقیق قانون موضوعی است که مورد تأکید وزیر کشور بود که نتیجه آن صیانت از آرای ملت در برگزاری انتخابات است.

وی بیان کرد: همکاری و هماهنگی بین دستگاه‌های مختلف مورد تاکید وزیر کشور است که حداکثر تعاملات قانونی بین دستگاه هایی که در امر انتخابات نقش دارند انجام بگیرد.

سامانی اظهار کرد: آموزش مجریان در رابطه با موضوع انتخابات محورهای دیگر جلسه به شمار می‌رود.

وی افزود: پیش شرط برگزاری قانونمند انتخابات حضور ناظرانی است که به قوانین و مقررات اشراف داشته باشد، بنابراین آموزش‌ها در سطح استانی آغاز شده است.

وی بیان کرد: منابع مالی برگزاری انتخابات در بودجه سال ۹۸ و در تعامل با سازمان برنامه و بودجه به صورت دقیق پیش‌بینی شده است و مشکلی در حوزه منابع مالی انتخابات نداریم.

سخنگوی وزارت کشور تصریح کرد: مشابه ادوار گذشته افزایش شعب اخذ رای را برای تسهیل حضور مردم در صندوق اخذ رای پیش بینی کرده‌ایم تا تعداد شعب اخذ رای افزایش یابد و بتوانیم آرای مردم را اخذ کنیم.

وی بیان کرد: امنیت انتخابات مورد تاکید جلسه امروز بود و بنابراین شد تا شوراهای تامین سراسر کشور با اتخاذ تدابیر دقیق شرایطی را فراهم کنند تا در سطح شهرستان و استان فضای عمومی و بانشاط انتخابات در فضای امنیتی برگزار شود.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند