کدخبر: ۲۸۰۷۳۷ لینک کوتاه

شناسایی عامل آتش سوزی در تونل آزادراه تهران-شمال

اقتصادنیوز: معاون وزیر راه گفت: با توجه به اینکه انفجار در تونل البرز آزادراه تهران-شمال در نزدیکی خروجی تونل بوده، احتمال ترکیدگی کپسول گاز بیشتر از انفجار متان است.

به گزارش اقتصادنیوز؛ خیرالله خادمی، مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور در گفت‌وگو با خبرنگار مهر درباره حادثه انفجار تونل البرز آزادراه تهران شمال گفت: این آتش سوزی حاصل انفجار کپسول گاز متعلق به کارگران داخل تونل بوده است.

وی ادامه داد: انفجار در کیلومتر ۴.۵ تونل البرز در نزدیکی خروجی تونل رخ داده که در این محل، کارگران شرکت تالون، در حال لاینینگ تونل بوده‌اند.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور افزود: یک احتمال وجود دارد که انفجار از جمع شدن گاز متان در داخل تونل باشد اما با توجه به اینکه محل انفجار در نزدیکی خروجی تونل به سمت مازندران بوده است، جمع شدن گاز متان چندان طبیعی نیست و احتمال انفجار کپسول گاز بیشتر است.

معاون وزیر راه و شهرسازی تأکید کرد: با این حال در حال بررسی علت انفجار هستیم و طی امروز درباره علت وقوع انفجار اطلاع‌رسانی خواهد شد.

خادمی تصریح کرد: در هنگام انفجار ۱۱ نفر در داخل تونل حضور داشته اند که سه نفر فوتی و سه نفر دچار مصدومیت سطحی شده و در محل، درمان شده‌اند. همچنین پنج نفر نیز به دلیل شدت جراحات، دچار سوختگی شده و به بیمارستان ساری منتقل شده‌اند.

معاون وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: من در حال حاضر در شیراز هستم و از کارگاه ساخت آزادراه اصفهان- شیراز بازدید می‌کنم اما در حال پیگیری ماجرا هستم و کارگروهی از شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور به محل حادثه اعزام شده‌اند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند