کدخبر: ۲۸۰۷۷۵ لینک کوتاه

سلاح جدید و عجیب ارتش آمریکا +عکس

اقتصاد نیوز:آژانس پروژه های تحقیقاتی پیشرفته دفاعی امریکا (دارپا) بهره گیری از لنزهای هوشمند در چشم سربازان را توسعه می دهد تا سربازان ارتش آمریکا مجهز به سلاحی جدید و هوشمند شوند.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از ایران آنلاین، دارپا به منظور افزایش توانایی های بصری سربازان، قصد دارد از جدیدترین و به روزترین لنزهای هوشمند استفاده کند. این لنزهای تماسی در حال حاضر منعطف تر از همیشه طراحی شده و مشکل کاهش میزان باتری در آن رفع شده است. گفتنی است که یکی از بزرگترین چالشهای مهندسان  IMT Atlantique طی دهه های گذشته، کاهش میزان باتری در لنزهای استفاده شده در چشم سربازان بود. اما به لطف تلاش های گسترده محققان دانشگاه مهندسی فرانسه در اوایل ماه جاری، نخستین لنز مستقل با یک باتری کوچک اما منعطف طراحی و تولید شد.

 این لنز تماسی به لطف یک میکروباتری، نور محیط و همچنین اطلاعات و داده های ارسال شده را در مقابل چشمان یک سرباز به نمایش درآورده و دیگر با چالشی نظیر کاهش عمر باتری مواجه نمی شود. این لنزهای هوشمند تمرکز بر دو موضوع را برای سربازان آسان کرده و اطلاعات محیط بیرون و همچنین اطلاعات ارسال شده از سوی سازمان را به طور همزمان در مقابل چشمان سربازان و نیروهای امنیتی به نمایش درمی آورد. این لنزهای تماسی با داشتن دو فیلتر، نور وارد شده از محیط بیرونی را از نور منتشر شده از اطلاعات کلاهخود و یا عینک آفتابی سربازان تفکیک کرده و به طور مجزا وارد مردمک چشم می کند. به این ترتیب سربازان به طور همزمان قادر به دیدن محیط بیرونی و همچنین اطلاعات و داده های ارسال شده هستند.

این فناوری ویژگی خاصی را به چشم انسان می بخشد؛ چرا که در حالت عادی چشم قادر به تمرکز واقعی بر دو چیز نیست؛ اما با کمک این لنزهای تماسی هوشمند چنین اتفاقی رخ داده و چشم قادر به تمرکز بر دو موضوع جداگانه می شود. مهندسان فرانسوی اعلام کردند آزمایشهای اولیه برای تولید این فناوری تا سال 2020 ادامه داشته و پس از آن آزمایشهای بالینی به منظور ارزیابی نواقص این فناوری آغاز خواهد شد.

این مطلب برایم مفید است
11 نفر این پست را پسندیده اند