کدخبر: ۲۸۱۳۳۳ لینک کوتاه

گفتگوی تلفنی پوتین و ترامپ؛ دخالت روسیه در انتخابات، کوهی بود که موش از آب درآمد!

اقتصادنیوز: رئیس‌جمهوری آمریکا و روسیه با یکدیگر تلفنی گفت‌وگو کردند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا، پایگاه اینترنتی روزنامه نیویورک تایمز نوشت، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا، روز گذشته -جمعه- با «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهوری روسیه تلفنی صحبت کرد. دو طرف این گفت‌وگو را طولانی و مثبت خواندند. 

پوتین و ترامپ همچنین تحقیقات دو ساله درباره احتمال دخالت روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۱۶ را مردود شمرده و آن را با کوهی مقایسه کردند که «موش از آب درآمد.»

ترامپ پس از گفت‌وگو با پوتین، در کاخ سفید به خبرنگاران گفت که موضوع احتمال دخالت روسیه در انتخابات سال ۲۰۲۰ آمریکا را با همتای خود مطرح نکرده است. 

در عوض، دو طرف درباره عصر جدید همکاری در مسائلی چون ونزوئلا و کره‌شمالی با یکدیگر گفت‌وگو کردند. ترامپ گفت که رئیس‌جمهوری روسیه «علاقه‌ای به درگیری در این مسائل ندارد و تنها می‌خواهد حاصل کار به نتیجه‌ای مثبت بینجامد».

زمان این تماس تلفنی، دو هفته پس از پایان تحقیقات درباره احتمال دخالت روسیه در انتخابات سال ۲۰۱۶ آمریکا، نشان از آن دارد که ترامپ بنا دارد از سایه این تحقیقات بر روابط دو کشور بیرون بیاید و بر وعده خود مبنی بر رابطه نزدیک‌تر با مسکو جامه عمل بپوشاند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند