صدراعظم اتریش خواهان اصلاح ساختار اتحادیه اروپا

کدخبر: 281451
اقتصادنیوز : صدراعظم اتریش در یک مصاحبه مطبوعاتی خواستار به‌روز شدن قرارداد اتحادیه اروپا و اصلاحات ساختاری در این اتحادیه شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، سباستین کورتس، صدراعظم اتریش گفت، از زمان تصویب قرارداد جاری اتحادیه اروپا، این قاره دستخوش تغییراتی جدی شده و از این رو، اصلاح و به‌روز شدن این قرارداد الزامی است.

قرارداد جاری ناظر بر ساختار و عملکرد اتحادیه اروپا متعلق به سال ۲۰۰۹ است و به قرارداد لیسبون شهرت دارد.

کورتس در مصاحبه خود از بحران‌های سال‌های گذشته اروپا سخن گفته است. به باور او، اروپا ظرف سالیان گذشته، بحران بدهی، بحران ارزی یورو، بحران مهاجرت، بحران زیست‌محیطی و هرج و مرج برخاسته از بریگزیت را در کارنامه خود دارد.

صدراعظم اتریش در آستانه برگزاری انتخابات اروپا خواستار تجدیدنظر در قرارداد اتحادیه اروپا شده است.

به باور صدراعظم اتریش، این تحولات طوفانی، ادامه کار به روال گذشته را ناممکن می‌سازد.

صدراعظم اتریش خواستار تشدید مجازات برای آن دسته از کشورهایی شده است که بیش از میزان تعیین شده، بدهی مالی بار می‌آورند.

افزون بر آن، کورتس خواستار مجازات کشورهایی شده است که اقدام به ثبت مهاجران غیرقانونی در کشور خود نمی‌کنند و راه آن‌ها را برای عبور به کشورهای دیگر مسدود نمی‌سازند.

او در عین حال خواستار دفاع قاطع از دموکراسی لیبرال و قانون‌مداری در کشورهای عضو اتحادیه اروپا شد.

کورتس از «کوچ» نمایندگان اروپا بین کمیسیون شورای اروپا در بروکسل و پارلمان اروپا در استراسبورگ انتقاد کرد و خواستار آن شد که همه نهادهای اصلی و پارلمانی اروپا در بروکسل مستقر شوند.

صدراعظم اتریش با اشاره به مخالفت فرانسه با جابه‌جایی پارلمان اروپا، از مسئولان اتحادیه اروپا خواست که نظر فرانسه را نیز جلب کنند.

او با تاکید بر این که امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه خود را یک اصلاح‌طلب می‌خواند، گفت: کسی که خواستار اصلاحات است، باید آمادگی پذیرش اصلاحات را، به‌رغم میل خود، هر جا که ضروری است، داشته باشد.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما