وضعیت نامعلوم ۲۰ درصد از برگه‌های نتایج انتخابات پارلمانی کابل

کدخبر: 282445
اقتصادنیوز: کمیسیون رسیدگی به شکایات انتخاباتی افغانستان اعلام کرد که سرنوشت حدود ۲۰درصد از برگه‌های نتایج انتخابات پارلمانی کابل مشخص نیست.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، «محمد قاسم الیاسی» دبیر و سخنگوی کمیسیون شکایات انتخاباتی افغانستان اظهارداشت: این برگه‌ها ممکن است در روز نخست انتخابات نابود شده و در کمیسیون باشند و یا در داخل سیستم قرار داشته باشند.

«محمد قیس یاسینی» نماینده نهاد ناظر انتخاباتی نیز درباره وضعیت نامشخص این برگه‌ها گفت: نگرانیم که در مناطقی که برگه‌ها موجود نیست نامزدانی در این مناطق رأی خوبی کسب کرده باشند اما متأسفانه حالا که نتایج در دسترس نیست کمیسیون‌های انتخاباتی باید با هم راه‌حلی بیابند.

به گزارش «طلوع نیوز»، «محمد نعیم اصغری» مسئول بخش عملیاتی بنیاد انتخابات آزاد و عادلانه نیز گفت: به‌دلیل عدم توضیح به این نهاد برای باطل شدن برخی آرا این گمان به‌وجود می‌آید که ممکن است تصمیم‌های در این باره مربوط به مسایل فنی نبوده و براساس فشارهای سیاسی و یا تصمیم شخصی کمیسیون‌ها باشد.

«سید عصمت‌الله مل» معاون کمیسیون انتخابات اما می‌گوید: تمام آرا به کمیسیون رسیدگی به شکایات سپرده شده اما برخی اسناد از بعضی مراکز به کمیسیون ارسال نشده و وضعیت برخی اسناد دیگر برای ما نیز مشخص نیست.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما