کدخبر: ۲۸۲۴۷۲ لینک کوتاه

آمریکا کشتی توقیف شده کره شمالی را مصادره کرد

اقتصادنیوز: آمریکا اعلام کرد : یک کشتی باری کره شمالی را که به ظن نقض تحریم های سازمان ملل علیه آن کشور توقیف شده بود، مصادره کرده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، شبکه ان.بی.سی نیوز نوشت: این کشتی 17 هزار تنی که Wise Honest نام دارد سال گذشته به دلیل حمله زغال سنگ، در اندونزی متوقف شده بود. 

کاپیتان این کشتی به نقض قوانین اندونزی متهم شد و آمریکا نیز ژوئیه گذشته خواستار اقدام قضایی برای مصادره آن شده بود. 

وزارت دادگستری آمریکا روز پنج شنبه از یک قاضی فدرال خواسته بود تا حکم دهد که مالکیت این کشتی به آمریکا منتقل شود. این درخواست بنا بر رویه ای ارائه شد که قضات از آن برای انتقال مالکیت کشتی ها و قایق های قاچاقچیان مواد مخدر به دولت استفاده می کنند.

وزارت دادگستری آمریکا درخصوص مصادره کشتی کره شمالی استدلال کرد از آنجا که بانک های آمریکایی هزینه نگهداری و تجهیز این کشتی را پرداخت کرده اند، ایالات متحده محق است که آن را مصادر کند.

مصادره این کشتی درحالی است که کارشناسان سازمان ملل ماه مارس اعلام کردند که کره شمالی توانسته با موفقیت تحریم ها را دور زده و به واردات نفت و صادرات زغال سنگ به چین و کشورهای دیگر ادامه دهد. 

آمریکا علاوه بر تحریم های سازمان ملل متحد تحریم های سختی علیه پیونگ یانگ وضع کرده و تنها راه برداشتن آنها را خلع سلاح هسته ای کره عنوان کرده است.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند