کدخبر: ۲۸۳۳۹۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
آزادی 7932 زندانی جرائم غیرعمد/ 2 هزار بدهکار مهریه؛ پشت میله‌ها

آزادی ۷۹۳۲ زندانی جرائم غیرعمد/ ۲ هزار بدهکار مهریه؛ پشت میله‌ها

اقتصادنیوز: قائم مقام ستاد دیه کشور با بیان اینکه هفت هزار و ۹۳۲ زندانی جرائم غیرعمد آزاد شدند، گفت: دو هزار نفر از بدهکاران مهریه در زندان به سر می‌برند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، علی مهربان دوشنبه‌شب در حاشیه جشن گلریزان آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد در سمنان در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: مردم خیر و نیکوکار همواره به آزادسازی جرائم غیرعمد کمک کرده‌اند و در جشن گلریزان و در جمع خیران برای آزادی تعدادی از زندانیان جرائم غیرعمد زمینه لازم را فراهم کردند.

وی ادامه داد: در سال 97 تعداد هفت هزار و 932 زندانی جرائم غیرعمد با تلاش ستاد دیه کشور و خیران نیکوکار کشورمان آزاد شد که از این تعداد، 260 نفر زندانی زن و هفت هزار و 672 نفر مرد بودند.

قائم مقام ستاد دیه کشور بیان کرد: جمع بدهی زندانیان غیرعمد آزادشده 15 هزار و 977 میلیارد ریال بوده و 48 درصد از این مبلغ مربوط گذشت شکات بوده است.

مهربان ادامه داد: استان تهران با آزادی 833 نفر، اصفهان با 750 و فارس با 520 نفر بیشترین تعداد آزادسازی جرائم غیرعمد را در کشور داشته‌اند.

وی تصریح کرد: از مجموع افراد آزادشده، 669 نفر بدهکار دیه و هفت هزار و 263 نفر محکوم مالی بوده‌اند.

قائم مقام ستاد دیه کشور اضافه کرد:‌ هشت هزار و 642 نفر هم‌اکنون در زندان‌های کشور  محکوم جرائم غیرعمد هستند که از این تعداد، 131 نفر محکوم جرائم حوادث رانندگی، 56 نفر محکوم حوادث کارگاهی، 56 دارای محکومیت‌های شبه‌عمد و 6 هزار و 269 نفر از بدهکاران مالی، دو هزار نفر از بدهکاران مهریه و 131 از بدهکاران نفقه هستند.

مهربان گفت: در رتبه‌بندی کشوری، استان فارس با یک هزار و 277 نفر زندانی بیشترین شمار زندانیان جرائم غیرعمد و هرمزگان با 73 نفر کمترین آنها را دارد که مشمول ستاد دیه می‌شوند.

 وی تصریح کرد:‌ در ماه مبارک رمضان امسال، ستاد دیه 300 جشن گلریزان را در سراسر کشور به همت مردم خیر و نیکوکار و نمایندگی‌های ستاد دیه برگزار می‌کند.

قائم مقام ستاد دیه کشور ادامه داد: جشن گلریزان آزادسازی جرائم غیرعمد در تهران همواره مورد توجه رهبر فرزانه انقلاب اسلامی و رؤسای سه قوه بوده است؛ رهبری در جشن اخیر 400 میلیون تومان، رئیس‌جمهوری 270 میلیون تومان، رئیس قوه قضاییه 50 میلیون تومان و رئیس مجلس شورای اسلامی 30 میلیون تومان به آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد کمک کردند.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند