کدخبر: ۲۸۶۳۹۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
شکنجه کارمندان بازداشتی وزارت خارجه ترکیه در زندان

شکنجه کارمندان بازداشتی وزارت خارجه ترکیه در زندان

اقتصادنیوز: انجمن وکلای آنکارا اعلام کرد: پنج نفر از کارمندان بازداشت شده وزارت امور خارجه ترکیه در زندان مورد شکنجه و بد رفتاری قرار گرفته‌اند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، خبرگزاری رویترز نوشت، انجمن وکلای آنکارا اعلام کرد: پنج نفر از کارمندان وزارت امور خارجه ترکیه که به اتهام ارتباط با شبکه "فتح الله گولن" روحانی در تبعید و متهم به دست داشتن در کودتای نافرجام ۱۵ ژوئیه ۲۰۱۶ بازداشت شده بودند، مورد شکنجه و بدرفتاری قرار گرفته‌اند.

به تازگی مقامات آنکار دستور بازداشت ۲۴۹ نفر در وزارت خارجه ترکیه را صادر کردند.

این گروه از وکلای ترکیه در بیانیه‌ای اعلام کردند نزدیک به ۱۰۰ مظنون بازداشت شده و وکلای این انجمن با شش نفر از بازداشت شدگان پس از انتشار اخباری مبنی بر شکنجه و بدرفتاری با آنها از طریق گزارشات اپوزیسیون و خبرنگاران در فضای مجازی دیدار و گفت‌وگو کردند.

پلیس ترکیه این اتهامات را رد و اعلام کرده که بازداشت شدگان تاکنون دیدارهای بسیاری با وکلایشان داشته و گزارشات روزانه پزشکی نشان می‌دهد که هیچ گونه بدرفتاری صورت نگرفته است.

وزارت امور خارجه ترکیه و وزارت کشور ترکیه از اظهار نظر در این باره خودداری کردند.

انجمن وکلای آنکارا اعلام کرد که پنج نفر از شش مظنونی که با آنها دیدار شده، اعلام کرده‌اند که در سلول‌شان مورد شکنجه، بدرفتاری قرار گرفته اند.

 در ابتدا عمر فاروق، یکی از نمایندگان پارلمان حزب دموکراتیک خلق ترکیه در پیامی در توییتر خبر شکنجه برخی از مظنونان را اعلام کرد.

پلیس آنکارا در واکنش به این اتهامات اعلام کرد که مظنونان از زمان بازداشت تاکنون در کل ۵۴۰ دیدار با ۱۳۵ وکیل داشته‌اند.

بر اساس بیانیه پلیس، تمام فعالیت‌ها و روند حقوقی بازداشت شدگان بر اساس قانون پیش می‌رود.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند