کدخبر: ۲۸۶۴۳۱ لینک کوتاه

آنگلا مرکل:

حاضرم تا پایان مدت قانونی، صدراعظم بمانم

اقتصادنیوز: صدراعظم آلمان از تمایل خود برای ادامه فعالیت در این سمت تا پایان دوره قانونگذاری کنونی و برگزاری انتخابات آتی خبر داد.

«آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان در گفت وگو با «کریستین امانپور» مجری شبکه سی ان ان گفت حاضر است همانطور که به مردم آلمان قول داده، تا پایان دوره قانونگذاری جدید پارلمان این کشور در سمت خود باقی بماند.

وی در پاسخ به سوال امانپور در خصوص دیدگاهش در مورد نقش اجتماعی زنان تاکید کرد که زنان هنوز آنطور که باید در زمینه های سیاسی و تجارت فعالیت ندارند.

مرکل همچنین با ابراز نگرانی از رشد تفکرات راست افراطی در آلمان و ظهور مجدد گروه های نئونازی، بر لزوم آموزش و یادآوری تاریخ معاصر به نسل جوان به منظور درس گرفتن از حوادث گذشته تاکید کرد.

صدراعظم آلمان در بخش دیگری از این گفت وگو که نخستین گفت وگوی مفصل وی با یک رسانه آمریکایی در طول ۱۵ سال زمامداری اش است، در خصوص مناسبات دوجانبه و روابط خود با سه رئیس جمهوری این کشور سخن گفت.

پیش از این «ولفگانگ شویبله» رئیس پارلمان اروپا (بوندستاگ) با تمجید از عملکرد صدراعظم آلمان گفته است که وی برای یک دوره کامل قانونگذاری انتخاب شده و تا پایان آن در سال ۲۰۲۱ میلادی در این سمت باقی خواهد ماند.

وی طی سخنانی در هفته پیش از برگزاری انتخابات پارلمان اروپا، مخالفت خود را با کناره گیری زودتر از موعد مرکل از صدراعظمی این کشور اعلام کرد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند