یک سایت خبری مدعی شد؛ تلاش عارف برای حذف مطهری از انتخابات 1400

کدخبر: 286447
اقتصادنیوز: روزگاری محمدرضا عارف می گفت باخت را دوست ندارد و از ورود به عرصه هایی که بازنده باشد اجتناب می کند اما از سال 92 به بعد باخت های سریالی، او را به سوی حرکت های احساسی سوق داد.

به گزارش اقتصادنیوز، نامه نیوز در ادامه نوشت: مرد محافظه کار جریان اصلاحات این روزها می خواهد رادیکال باشد یا نمایش رادیکال بودن بدهد. بعد از آنکه رقابت برسر کرسی ریاست مجلس را برای مرتبه سوم به علی لاریجانی واگذار کرد، خیلی صریح و آشکار خواست آب پاکی را روی دست اعتدالی ها بریزد و ائتلاف اصلاحات-اعتدال را یکطرفه ملغی اعلام کند اما کسی صحبت های او را جدی نگرفت.

برخی تحلیلگران معتقدند هدف و نیت عارف این بود که با تحریک احساسات اصلاح طلبان، همه را به این نتیجه برساند که او نامزد واحد جریان اصلاحات در انتخابات ریاست جمهوری 1400 است و تفکر حمایت احتمالی از لاریجانی در آن انتخابات دیگر محلی از اعراب ندارد.

اما کنایه های سنگین کرباسچی به عارف بعد حذف علی مطهری از ترکیب هیأت رئیسه نشان داد که ماجرا می تواند پیچیده تر هم باشد. عارف سعی کرد از شکست پلی به سوی پیروزی بسازد و اراده داشت، اجرای این پل را تا 1400 به اتمام برساند اما پیام کرباسچی روشن بود، همانطور که کارگزارانی ها در مجلس دهم ریاست لاریجانی را بر عارف ترجیح دادند، احتمال آنکه در 1400 بین مطهری و عارف، مطهری را شایسته حمایت اعلام کنند بعید به نظر نمی رسد. 

تحولات عرصه سیاسی مَثَل سیبی است که بعد رهاشدن از شاخه درخت، هزار چرخ می خورد تا به زمین بیفتد. در روزهایی قرار داریم که ماه به ماه، هفته به هفته، روز به روز و حتی ساعت به ساعت ممکن است یک شخصیت سیاسی از فرش به عرش یا از عرش به فرش برسد.

نتیجه انتخابات مجلس 98، حساب و چرتکه اندازی های جریان های سیاسی را برای رقابت 1400 می تواند شفاف کند. باید منتظر ماند و دید عارف از این کارزار چه نمره ای می گیرد. این نمره قطعا سرنوشت سیاسی او را تعیین می کند یا برای همیشه به خانه می رود یا صاحب موقعیتی می شود که به جایگاهی بالاتر از ریاست فراکسیون اقلیت مجلس دست یابد.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما