کدخبر: ۲۸۶۸۶۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
افزایش تعداد طرفداران استیضاح ترامپ در کنگره

افزایش تعداد طرفداران استیضاح ترامپ در کنگره

اقتصادنیوز: گزارش رسانه‌های آمریکا حاکی از آن است که درخواست‌ها برای استیضاح دونالد ترامپ در کنگره رو به افزایش است و در حال حاضر ۵۱ عضو دموکرات کنگره با استیضاح ترامپ موافق هستند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری میزان، رسانه‌های آمریکا گزارش دادند که در حال حاضر ۵۱ عضو دموکرات و یک عضو جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا خواستار استیضاح ترامپ هستند.

بر اساس این گزارش، قانونگذاران آمریکایی که ۱۱ نفر از آن‌ها عضو کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمیکا هستند دست‌کم خواهان باز شدن پرونده استیضاح ترامپ و تحقیق درباره این موضوع هستند که آیا ترامپ جرایم سنگینی را مرتکب شده است یا خیر.

موضوع استیضاح ترامپ که از زمان ورودش به کاخ سفید مطرح شده طی ماه‌های اخیر برجسته‌تر شده و گروه‌های بسیاری خواهان استیضاح وی هستند.

در همین حال نتایج جدیدترین نظرسنجی نیز حاکی از آن است که درصد شهروندان آمریکایی که می‌گویند دونالد ترامپ باید استیضاح شود از نیمه ماه آوریل تاکنون با ۵ درصد افزایش به ۴۵ درصد رسیده است.

علاوه بر این ۱۰ میلیون نفر از مردم آمریکا نیز با امضای چند طومار خواستار استیضاح ترامپ شده‌اند.

این طومار که امضا کنندگان آن خواهان استیضاح و برکناری ترامپ هستند اخیرا به کنگره آمریکا تحویل داده شده است.

انتشار گزارش «رابرت مولر»، بازرس ویژه تحقیقات درباره تبانی ادعایی تیم انتخاباتی ترامپ با روسیه در جریان انتخابات سال ۲۰۱۶ آمریکا، درخواست‌ها برای استیضاح ترامپ را افزایش داده است.

پیش از این نیز «جاستین آماش»، نماینده جمهوری‌خواه ایالت «میشیگان» گفت که «دونالد ترامپ» درگیر اقدامات قابل استیضاح شده است.

«تام کُلمن»، نماینده سابق کنگره از حزب جمهوری‌خواه طی مصاحبه‌ای خواستار استیضاح ترامپ شده است.

کلمن در مصاحبه با شبکه خبری «سی‌ان‌ان» ترامپ را رئیس جمهوری «غیرمشروع» توصیف کرد و گفت: من اکنون خواستار استیضاح (ترامپ) هستم، زیرا گزارش «رابرت مولر» منتشر شده و نشان می‌دهد که در ۱۰ مورد رئیس جمهور مانع اجرای عدالت شده و به خاطر قانون وزارت دادگستری که از پیگیری قانونی رئیس جمهور جلوگیری می‌کند نمی‌توان در این زمینه اقدام کرد.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند