کدخبر: ۲۸۷۲۴۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
ورود ترامپ به انگلیس در سایه وضعیت امنیتی لندن؛اظهارات جنجالی ترامپ درباره صادق خان در بدو ورود به لندن

ورود ترامپ به انگلیس در سایه وضعیت امنیتی لندن؛اظهارات جنجالی ترامپ درباره صادق خان در بدو ورود به لندن

اقتصادنیوز: رئیس جمهور آمریکا در حالی وارد پایتخت انگلیس شد که پلیس این کشور عملیات امنیتی شدیدی را در آستانه تظاهرات ضد ترامپ آغاز کرده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری میزان؛ «دونالد ترامپ» که از امروز دوشنبه سفر ۳ روزه خود به انگلیس را آغاز کرده لحظاتی پیش وارد سفارت آمریکا در لندن شد.

به گزارش پایگاه «استاندارد»، در آستانه آغاز تظاهرات گسترده که انتظار می‌رود ۲۵۰ هزار نفر در آن شرکت کنند، عملیات امنیتی گسترده‌ای در مرکز لندن به اجرا در آمده است.

پلیس لندن با صرف هزینه‌ای بالغ بر ۲۵ میلیون پوند، کاخ «باکینگهام» و خیابان «دانینگ استریت» را با استقرار ۱۰ هزار نیروی امنیتی مسدود کرده است.

نیرو‌های امنیتی انگلیس در محل‌های تعیین شده مستقر شده‌اند و چندین خیابان از جمله خیابان «دِ مال» به مدت ۲ روز مسدود خواهند بود.

علاوه بر این تعداد زیادی موانع امنیتی فلزی در اطراف کاخ سلطنتی لندن برای جلوگیری از تجمع افراد عادی در اطراف این کاخ قرار داده شده‌اند.

معترضان قرار است عصر روز دوشنبه و پیش از میزبانی کاخ باکینگهام برای ترامپ در بیرون از محوطه این کاخ تجمع کنند.

سازمان دهندگان تظاهرات اعلام کرده‌اند که معترضان مصمم به انجام آنچه که می‌توانند در راستای برهم زدن ضیافت برنامه‌ریزی شده برای ترامپ در کاخ باکینگهام هستند.

تظاهرات اصلی علیه ترامپ برای روز سه‌شنبه برنامه‌ریزی شده که طبق برآورد‌ها ۲۵۰ هزار نفر در آن شرکت می‌کنند و تعدادی از نمایندگان بلند پایه حزب کارگر در پارلمان انگلیس نیز در این تظاهرات شرکت خواهند کرد.

معترضان از میدان «ترافالگار» لندن به سمت کاخ باکینگهام حرکت کرده و در مقابل کاخ تجمع می‌کنند.

ورود ترامپ به لندن در حالی صورت می‌گیرد که وی در بدو ورود به این شهر، «صادق خان» شهردار لندن را هدف حملات شدید لفظی قرار داده است.

ترامپ در صفحه توییتر خود صادق خان را «بازنده کامل» توصیف کرده و نوشت: او به عنوان شهردار لندن عملکرد مفتضحی داشته و به طرز احمقانه‌ای با رئیس جمهور آمریکا که تاکنون هم‌پیمان انگلیس بوده به طور زننده‌ای برخرد کرده است.

صادق خان پیش از این طی مطلبی در روزنامه «آبزرور» ترامپ را در آستانه این سفر ۳ روزه مورد انتقاد شدید قرار داده است.

وی در یاداشت خود برای آبزرور نوشت: ترامپ بزرگ‌ترین نمونه یک تهدید جهانی در حال رشد است

برخی از مقامات انگلیس نیز از این سفر ترامپ ابراز ناخرسندی کرده‌اند؛ «جرمی کوربین»، رئیس حزب کارگر انگلیس ضمن متهم کردن ترامپ به مداخله در امور انگلیس گفته که او حق دخالت در امور داخلی انگلیس را ندارد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند