کدخبر: ۲۸۷۲۹۰ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
خشم عربستانی‌ها از قطع برق 15 ساعته؛ مجتهد ابعاد این  واقعه را افشا کرد

خشم عربستانی‌ها از قطع برق ۱۵ ساعته؛ مجتهد ابعاد این واقعه را افشا کرد

اقتصادنیوز: افشاگر خبرهای محرمانه دربار آل سعود در توئیتی اطلاعات تکان‌دهنده‌ای را درباره مشکل قطع ۱۵ ساعته برق در منطقه جنوبی عربستان بیان کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین، مجتهد در توئیتی اطلاعات تکان دهنده‌ای را درباره مشکل قطع ۱۵ ساعته برق در منطقه جنوبی عربستان بیان کرد؛ رویدادی که باعث خشم گسترده مردم عربستان شد، به ویژه آنکه قطع برق شامل بیمارستان‌ها نیز شد و یک شهروند در بخش مراقبت‌های ویژه جان خود را از دست داد.

افشاگر خبرهای محرمانه دربار آل سعود در صفحه شخصی خود در پایگاه اجتماعی توئیتر نوشت: در حالی که بیمارستان‌هایی که برق آن‌ها قطع شد، ژنراتورهای ذخیره ندارند و برخی از بیماران در بخش مراقبت‌های ویژه جان خود را از دست دادند و حال بیماران دیگر هم وخیم است، برق لنگرگاهی که کشتی تفریحی محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان در آن قرار دارد، حتی برای یک دقیقه هم قطع نشد. لنگرگاه الاحلام ژنراتورهای ذخیره دارد و حتی برای یک دقیقه هم برق این مکان قطع نشد و تفریح و سرگرمی گردشگران متوقف نشد.

مردم عربستان از قطعی طولانی برق در منطقه جنوب این کشور که ۱۵ ساعت به طول انجامید، اظهار نارضایتی کردند. مردم منطقه جنوبی خبر فوت یک شخص بر اثر قطعی برق در بیمارستان محمد بن ناصر در جیزان، همچنین خبر استفاده از آمبولانس‌ها به بجای اتاق مراقبت‌های ویژه را دست به دست کردند.

به گزارش رسانه‌های محلی، ژنراتورهای برق در بیمارستان از کار افتاده بودند و اهالی این منطقه تحقیق درباره از کار افتادن این تجهیزات را خواستار شدند؛ اما وزرات بهداشت بخش جیزان در بیانیه‌ای که آن را در صفحه خود در توئیتر منتشر کرد مرگ این شخص در بیمارستان بر اثر قطعی برق را رد کرد و مدعی شد وی به مرگ طبیعی فوت کرده است.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند