کدخبر: ۲۸۷۴۲۱ لینک کوتاه

ثروتمندترین کشورهای جهان در سال ۲۰۱۹

​اقتصاد نیوز:لیست ثروتمندترین کشورهای جهان در سال ۲۰۱۹ معرفی شد که بر اساس آن، آمریکا همچنان در صدر ثروتمندترین کشورهای جهان قرار دارد. در ادامه،‌ این لیست را بررسی می‌کنیم.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از گجت نیوز، بر اساس گزارشی که در خصوص ثروتمندترین کشورهای جهان منتشر شد، متوجه می‌شویم که 74 درصد از ثروت جهان به 10 کشور تعلق دارد که طبق آمار کشورهای آسیایی از سال 2017 به بعد سهم بیشتری از این ثروت دارند و توانستند جایگاه اروپایی‌ها را به خود اختصاص دهند. بیشترین رشد ثروت به کشور چین تعلق دارد؛ زیرا در یک دوره 10 ساله تعداد ثروتمندان چینی رشد 130 درصدی را تجربه کرده‌اند، پس از چین کشور هند با 22 درصد رشد در جایگاه دوم قرار دارد.

در کشور آمریکا حدود 17 میلیون و 350 هزار نفر از مردم دارای ثروت یک میلیون دلار و بیشتر هستند که از این حیث آمریکا را همچنان در صدر لیست ثروتمندترین کشورهای جهان قرار می‌دهد. پس از آمریکا، چینی‌ها با 3 میلیون و 480 هزار نفر و ژاپنی‌ها با 2 میلیون و 809 نفر در جایگاه‌های بعدی این بخش قرار دارند. همچنین طبق آمار در سراسر دنیا بیش از 42 میلیون و 155 هزار نفر از ثروتی بالای یک میلیون دلار برخوردارند، اما همچنان در این کشورها شاهد اختلاف طبقاتی هستیم. در واقع سرانه ثروت جهانی حدود 27 هزار دلار است، اما 85 درصد ثروت جهان به 10 درصد تعلق دارد و 47 درصد از کل ثروت جهانی نیز فقط در اختیار یک درصد از جمعیت کل کره زمین است که به خوبی اختلاف طبقاتی در کشورها را نشان می‌دهد.

 

لیست ثروتمندترین کشورهای جهان در سال 2019
نام کشور میزان ثروت
آمریکا 60.7 تریلیون دلار
چین 23.6 تریلیون دلار
ژاپن 19.1 تریلیون دلار
انگلیس 9.1 تریلیون دلار
آلمان 8.8 تریلیون دلار
هند 8.1 تریلیون دلار
استرالیا 6 تریلیون دلار
کانادا 6 تریلیون دلار
فرانسه 5.9 تریلیون دلار
ایتالیا 3.8 تریلیون دلار

 

این مطلب برایم مفید است
98 نفر این پست را پسندیده اند