کدخبر: ۲۸۷۴۵۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
  هشدار مدیرکل بحران استانداری اصفهان نسبت به غرق شدن در زاینده‌رود

هشدار مدیرکل بحران استانداری اصفهان نسبت به غرق شدن در زاینده‌رود

اقتصادنیوز: مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان به اهالی و گردشگران نسبت به غرق شدن در رودخانه زاینده رود و وقوع حوادث رانندگی در جاده های پر تردد این استان هشدار داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، منصور شیشه فروش افزود: از عصر دوشنبه با فرا رسیدن ایام تعطیلات و افزایش مسافرت‌ها، حجم تردد خودروها در جاده‌های استان بیشتر شد و از آن تاریخ تا امروز ۶ نفر بر اثر تصادفات، جان باختند.

وی، بیشترین حجم تردد خودروها را در محورهای آزاد راه اصفهان - زرین شهر، اصفهان - شهرضا، کاشان - نطنز، کاشان - قم و اصفهان - شاهین شهر اعلام و خاطرنشان کرد: محورهای غربی استان از جمله داران و تیران به سمت الیگودرز با ترافیک نیمه سنگین و سنگین مواجه است.

شیشه فروش از رانندگان خواست تا با رعایت نکات راهنمایی و رانندگی، استراحت به موقع، سرعت مطمئنه و توجه به جلو از بروز هرگونه حادثه جلوگیری کنند.

وی خاطرنشان کرد: ۳۴۵ اکیپ پلیس راه، راهداری، فوریت های پزشکی و هلال احمر مجهز به خودروهای عملیاتی و تجهیزات تخصصی بمنظور افزایش ایمنی سفرهای آخر هفته و کنترل ترافیک در جاده ها مستقر هستند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان ادامه داد: با وجود هشدارهای داده شده از ابتدای سال تا کنون ۱۶ نفر به دلیل شنا کردن در رودخانه زاینده رود و کانال‌های آب منشعب از آن غرق شدند که هشت نفر از آنها نجات یافتند و هشت نفر فوت کردند.

شیشه فروش با تاکید بر اینکه بستر رودخانه زاینده رود متغیر و احتمال غرق شدن در آن زیاد است از مردم و گردشگران خواست تا در ایام تعطیلات از شنا کردن در این رودخانه خودداری کنند.

وی با اشاره به اینکه گشت‌های شهرداری و آب منطقه‌ای با حضور در اطراف رودخانه نسبت به این موضوع هشدار می‌دهند، اضافه کرد: آخرین مورد غرق شدگی یک کودک چهار ساله ساکن فلاورجان بود که دیروز در زاینده رود غرق شد.

استان اصفهان دارای ۱۱ هزار و ۵۰۰ کیلومتر راه است که به دلیل موقعیت خاص آن در مرکز و به عنوان چهارراه ترانزیت بار و مسافر کشور، رتبه اول حمل بار و رتبه سوم حمل مسافر را در کشور داراست.

شیشه فروش همچنین با بیان اینکه با تدابیر انجام شده تاکنون آفت ملخ مهاجر در استان اصفهان گزارش نشده است، اظهار داشت: مبارزه با آفت ملخ بومی در ۱۰ هکتار از اراضی شهرستان‌های تیران و کرون، لنجان و مبارکه ادامه دارد.

وی با اشاره به اینکه امسال درباره طغیان ملخ‌های کوهاندار گیاه تاغ در ۳۰۰ هزار هکتار از تاغزارهای مناطق شمال و شرق استان اصفهان گزارشی نداشته ایم، ادامه داد: پایش، نظارت مستمر و کنترل به موقع کانون‌های شناسایی شده در ۲ هزار هکتار از تاغزارهای منابع طبیعی در سال گذشته منجر به مهار این پدیده در سال جاری شد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان خاطرنشان کرد: مبارزه با آفت گیاهی سن غلات از اواخر فروردین امسال در ۲۶ هزار و ۸۳۰ هکتار از اراضی زراعی و مبارزه با آفت علف‌های هرز در ۷۲ هزار و ۱۹۱ هکتار از مزارع غلات استان با مشارکت کشاورزان توسط تیم های مدیریت حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان با هدف کاهش خسارات ناشی از این آفات اجرایی شد و همچنان ادامه دارد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند