کدخبر: ۲۸۷۶۶۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
شورای اروپا هزینه صدور روادید شنگن را افزایش داد +جزئیات

شورای اروپا هزینه صدور روادید شنگن را افزایش داد +جزئیات

اقتصادنیوز: شورای اتحادیه اروپا با افزودن اصلاحیه هایی به «قانون روادید شنگن» هزینه صدور این روادید را ۳۳ درصد افزایش داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، تارنمای «اطلاعات روادید شنگن» نوشت، اصلاحیه های جدید که از اول ژانویه ۲۰۲۰ به اجرا در می آید، هزینه صدور روادید شنگن را از ۶۰ یورو به ۸۰ یورو افزایش داده است.

شورای اتحادیه اروپا روز پنجشنبه در بیانیه ای خبری اعلام کرد: کشورهای عضو اتحادیه برای آنکه بتوانند هزینه های روند صدور روادید را بهتر پوشش دهند و در عین حال مانعی برای متقاضیان روادید به وجود نیاید، هزینه صدور رواید به ۸۰ یورو افزایش می یابد.

این بیانیه افزود: مقررات جدید سازوکاری را معرفی کرده است که طبق آن هر سه سال، لزوم تغییر در هزینه صدور روادید بررسی می شود.

سال گذشته پیشنهادهایی در خصوص اصلاح قوانین مربوط به رواید شنگن ارائه شده بود و روز پنجشنبه به تصویب رسید.

همچنین طبق بخش دیگری از قوانینی که به تصویب رسیده، حداقل زمان لازم برای درخواست روادید به ۱۵ روز تا زمان آغاز سفر کاهش یافته و حداکثر زمان آن نیز از سه ماه به ۶ ماه پیش از سفر افزایش یافته است.

علاوه بر این، اتحادیه اروپا قصد دارد رویکرد هماهنگی را به اجرا بگذارد تا مسافرانی که مرتباً به اتحادیه اروپا سفر می کنند این امکان را داشته باشند تا بر اساس سوابق مثبت آنها، روادید یک تا پنج ساله برای آنها صادر شود.

منطقه شنگن به ۲۶ کشور اروپایی گفته می شود که قانون کنترل گذرنامه در بدو ورود را برای شهروندان این منطقه حذف کرده اند. غیراروپایی ها نیز با گرفتن روادید هر کدام از کشورهای این منطقه٬ می توانند به دیگر کشورها بدون نیاز به روادید تازه سفر کنند.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند