کدخبر: ۲۸۷۸۵۶ لینک کوتاه

نخست‌وزیر سابق قطر: بیشتر داعشی‌ها عربستانی هستند

نخست‌وزیر سابق قطر به شدت از عربستان انتقاد کرد و این کشور را مسؤول بحران سوریه و گسترش داعش دانست.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، حمد بن جاسم آل ثانی، نخست‌وزیر قطر در مصاحبه با روزنامه تلگراف گفت: کشورهای محاصره کننده به ویژه عربستان و امارات از موضوع تروریسم به عنوان بهانه‌ای برای تحقق اهداف خود علیه قطر استفاده می‌کنند. بیشتر داعشی‌ها عربستانی هستند. ما را به دروغ به تروریسم متهم می‌کنند در حالی‌که هیچ نهاد بین‌المللی علنا از این ادعاها حمایت نمی‌کند. نه آمریکا و نه هیچ نهاد اروپایی و نه نهاد دیگری ما را به ترروریسم متهم نمی‌کنند. بلکه فقط عربستان و امارات این کار را می‌کنند. چراکه آن‌ها می‌دانند مساله جنگ علیه تروریسم برای غرب اولویت است.

وی افزود: بعد از گذشت دو سال از آغاز تحریم هنوز نمی‌دانیم ما را به چه متهم می‌کنند. ۱۹ تروریستی که حملات ۱۱ سپتامبر را انجام دادند ۱۵ تن از آن‌ها عربستانی، دو تن اماراتی، یکی مصری و یکی لبنانی بودند. بیشتر تروریست‌های داعش عربستانی هستند.

آل ثانی گفت: من با حمایت علنی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا از ریاض مخالف نیستم. من معتقدم که همگی باید از عربستان حمایت کنیم، من معتقدم که ثبات عربستان مساله مهمی برای منطقه است اما بدانند که عربستان باید روابط مسالمت‌آمیزی با همسایگانش از جمله قطر داشته باشد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند