کدخبر: ۲۸۷۹۷۷ لینک کوتاه

نمایش سرعت حرکت خودرو در گوگل مپس فعال شد

​اقتصاد نیوز:از این به بعد سرعت حرکت خودرو در گوگل مپس نمایش داده خواهد شد. پیشتر، این یکی از قابلیت‌های جالب دومین اپلیکیشن مسیریابی گوگل یعنی Waze بود.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از گجت نیوز، گوگل به شکلی عجیب، دو اپلیکیشن مسیریابی کاملا مجزا در اختیار داشته و تصمیمی برای ادغام کردن آن‌ها ندارد. برنامه اولیه این شرکت گوگل مپس بود و چند سال قبل، با خرید شرکت Waze، این برنامه نیز به فهرست دارایی‌های گوگل افزوده شد. هر دو نرم افزار ویژگی‌های تقریبا مشابهی در اختیار کاربران قرار می‌دهند، هر چند رابط کاربری متفاوتی دارند. افزوده شدن قابلیت نمایش سرعت حرکت خودرو در گوگل مپس نشان می‌دهد شرکت تصمیم دارد دو نرم افزار را بیشتر به یکدیگر نزدیک کند.

این یکی از قابلیت‌های جالب اپلیکیشن مسیریابی Waze است که از این پس در گوگل مپس نیز در دسترس خواهد بود. گوگل مپس برای مدت‌ها آپدیتی اساسی به خود ندید، اما گوگل مدتی است توسعه آن را در دستور کار قرار داده است. پیش از افزوده شدن قابلیت نمایش سرعت حرکت خودرو، امکان مشخص کردن محل قرارگیری دوربین‌های سرعت‌سنج روی نقشه به منظور اطلاع‌رسانی به بقیه راننده‌ها به برنامه اضافه شده بود. باید دید این قابلیت جدید تا چه اندازه به اندازه ویژگی مشابه آن در نرم افزار Waze دقیق عمل می‌کند.

قابلیت مشاهده سرعت حرکت خودرو در گوگل مپس در حال حاضر برای کاربران همه کشورها در دسترس نیست. در حال حاضر، استفاده از آن تنها برای کاربران کشورهای آرژانتین، استرالیا، بلژیک، برزیل، کانادا، چک، پرتغال، سوئد، انگلستان و خود ایالات متحده آمریکا امکان‌پذیر است. انتظار داریم امکان استفاده از ویژگی یاد شده به مرور زمان برای کاربران دیگر کشورها نیز فراهم شود.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند